Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
Лептоспироз
Лептоспироз – особливо небезпечна інфекція з важким перебігом, що супроводжується гарячкою, інтоксикацією, ураженням судин печінки, нирок, нервової системи. Джерелом інфекції можуть бути дикі тварини, гризуни, домашня та сільськогосподарська живність. Серед тварин хворіють на лептоспіроз велика та дрібна рогата худоба, собаки, кішки, пушні звірі, а також дикі савці, зокрема гризуни. Висока інфікованість лептоспірозом відзначається серед хатніх гризунів – щурів, мишей. У тварин захворювання може протікати явно, з вираженою симптоматикою: відмова від їжі, в’ялість, пригнічення, підвищення температури, блювання, пронос (іноді кров’ю). Слід пам’ятати, що у тварин захворювання може протікати і без симптомно, але при цьому тварина може бути джерелом інфекції для інших тварин та людей. Збудник лептоспірозу виділяється з організму хворої тварини з сечею, забруднюючи об’єкти довкілля (воду, харчові продукти тощо).
У довкіллі збудник лептоспірозу добре зберігається у вологих місцях, воді відкритих водоймищ, колодязів, у вологих продуктах харчування.
Зараження людини відбувається різними шляхами: через ушкоджену шкіру та слизові; через шлунково-кишковий тракт. Відповідно, можуть реалізовуватись механізми інфікування, у яких виступають різноманітні чинники передачі інфекції: при контакті з інфікованою водою під час купання, риболовлі, виконанні сільськогосподарських робіт на зволожених луках, рисових чеках тощо; при вживанні інфікованої води для пиття, інфікованих продуктів харчування.
Початок захворювання людини найчастіше нагадує грип: підвищення температури, кон’юктивіт, болі в м’язах та попереку. Пізніше може додаватися жовтяниця, потемніння сечі, зниження кількості сечі.
Лептоспіроз – дуже небезпечна хвороба, оскільки вражає печінку та нирки, що може призвести до смерті хворого. Тому дуже важливо при перших проявах негайно звернутися до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя!
Для попередження захворювання слід дотримуватися таких правил: не вживати для пиття некип’ячену воду з відкритих водоймищ неперевірених джерел; уникати купання у водоймищах із стоячою водою, береги яких заросли кущами, або які використовуються для водопою сільськогосподарських тварин; дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за худобою – регулярно мити руки, не вживати їжу, не палити під час роботи, фляжне молоко вживати тільки кип’ячене, захищати джерела питної води та продукти харчування від доступу гризунів. Провадити регулярне знищення гризунів у житлових приміщеннях та у місцях утримання худоби.
Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР
Дата: 19.08.2014 / Переглядів: 970 / Комментарії - 0 шт.