Як загартовувати дитину: 10 правил для батьків

Загартування – один із найважливіших методів збереження здоров’я дітей. Його проводять з метою підвищення стійкості організму до шкідливого впливу зовнішнього середовища. При виборі процедур враховують стан здоров’я дитини та перенесені захворювання.

     Як загартовувати дитину?

  1. Основні фактори загартування - це сонячні ванни, водні процедури, свіже повітря.
  2. Бажано починати загартування з перших місяців життя малюка. Якщо ж у дитинстві Ви не привчили дитину до загартування, не хвилюйтеся – це можна зробити в будь-якому віці.
  3. Головне для загартування дитини - це Ваша наполегливість і цілеспрямованість. Якщо ви почали загартування, не робіть перерв, адже навіть після невеликої перерви доведеться все починати заново.
  4. Характер загартовування повинен відповідати віку дитини. Нововведення в загартовуванні потрібно робити поступово, з рівномірним збільшенням.
  5. Перед тим, як почати загартування дитини, необхідно проконсультуватися з лікарем. Можливо, що лікар виявить якісь протипоказання – тоді загартовування починати не варто. Якщо ж протипоказань не було, і ви почали загартування, з перших днів прийому процедур регулярно відвідуйте педіатра. Якщо здоров'я дитини погіршується, тоді процедури необхідно припинити і звернутися до лікаря.

  6. Починати загартовування необхідно з повітря і води.

  7. Повітряні ванни слід починати з перших місяців життя дитини. Температура повітря має бути не нижчою 20–220 С. Тривалість першої ванни 1–5 хв., далі час збільшується до 10–12 хв.

У ранньому віці повітряні ванни проводять 2–3 рази на добу. Частіше гуляйте з дитиною навулиці. У теплу пору року корисні прогулянки босоніж по морських ракушках, щебені, траві, камінню. Улітку для загартування використовуйте сонячні ванни. Дітям до 1 року доцільно перебувати під розсіяними променями сонця від 1–2 до 5–10 хв. при температурі повітря не нижче 220 С в затінку.

  1. Загартовування водою проводять з перших днів життя дитини (умивання, миття рук, ніг, загальна гігієнічна ванна з наступним обливанням). З другого місяця життя рекомендується призначати більш інтенсивні процедури: обтирання, обливання, купання. Спочатку проводять сухі обтирання протягом одного-двох тижнів. Вологі обтирання тривають    1–2 хв.: починаючи з рук, переходять на груди, живіт, спину, ноги. Після цього кожну частину тіла розтирають сухим рушником до помірного почервоніння. Початкова температура води для дітей до року становить 36–350 С. Поступово упродовж 10–15 днів її знижують до 260 С взимку і до 240 С влітку. Ефект загартування настає через 2–3 тижні. Після 1,–1,5 міс. вологих обтирань можна переходити до обливання (для дітей старше 11 міс.). Початкова температура води на 1–20 С вища, ніж при обтиранні. Кожні 5–7 днів її знижують на 10 С до тих меж, що й при обтиранні. Тривалість процедури – 1–2 хв. Взимку під час обливання дитині одягають шапочку, щоб голова залишалася сухою. Маленьких дітей садовлять, а тих, що вміють стояти, ставлять у велику миску або ванну і обливають усю поверхню тіла з кухля або лійки на відстані 20–30 см від тіла. Після цього дитину необхідно витерти до легкого почервоніння шкіри. Влітку обливання слід проводити на повітрі в затишному місці.

  2. Здоров’я і правильний розвиток дитини залежить також і від створення для неї оптимального рухового режиму. Обмаль рухів або відсутність правильного фізичного виховання веде до відставання у психофізичному розвитку дитини.
  3. Перед тим, як Ви почнете загартовувати дитину, спробуйте загартувати себе, щоб мати уявлення про цей процес. Це буде лише на користь і додасть Вам здоров’я.

 

                                  

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

 

Сектор з питань охорони здоров’я

Управління соціального захисту населення

Вознесенської міської ради

      

Дата: 15.08.2014 / Переглядів: 2755 / Комментарії - 50 шт.

Iм'я -