Захворювання на кір: чи потрібна паніка?

Пояснюємо, чи потрібно панікувати через спалах кору та як вберегтись від хвороби.

Причин для паніки, яка поступово починає виникати - немає. Однак варто знати про те, як можна захворіти та які наслідки захворювання може залишити. Спалахи кору, як і багато інших вірусів, відбуваються циклічно. Кір приходить кожних 5-6 років. Минулий спалах в Україні відбувся в 2012 році (12 746 хворих), а до того в 2006 (42 724 хворих ) та 2001 (16 970 хворих).

Окрім України, за останніх 20 років, спалахи кору фіксували в Нідерландах, Ірландії та Румунії. Всі спалахи пов’язували саме з низьким рівнем вакцинації, коли відсоток вакцинованого населення в цих країнах  нижче 80%.

Як розповідає інфекціоніст та доктор медичних наук Ольга Голубовська, програма вакцинації проти кору в світі почалась в 1963 році, в Україні трохи пізніше - з 1968 року. До цієї програми в США щорічно хворіло на кір 3-4 млн людей і 500 з них помирало. Вакцинація змогла скоротити на 99% захворювання на кір. А в 2016 році Панамериканська організація ВООЗ оголосила, що Північна та Південна Америка стали першими регіонами в світі, що ліквідували кір.

Водночас вірус кору досі залишається в інших країнах, тому він може спровокувати спалах де завгодно. І якщо це відбувається в країні з низьким рівнем вакцинації, як, наприклад, в Україні, то це дає поштовх до розвитку спалахів або навіть епідемії. Якщо порівняти статистику захворювань в Україні за минулі роки, то навіть коли рівень вакцинації був досить  високий (2005 та 2006 р.р.) спалахи кору все одно виникали. В 2006 захворіло понад 42 тисячі українців.

Це пов'язано  з тим, що тоді дуже багато хворих було серед дорослих, які не були вакциновані ще до початку обов’язкової вакцинації. І вони поширювали вірус. За даними МОЗ, зараз в Україні від кору вакциновано більше 80% дітей до одного року, які мали планове щеплення

Більшість хворих (86%), які заразились минулого чи вже на початку цього року - не отримали вакцини взагалі або не привиті повторно. За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) рівень вакцинації має бути не менше 95%, щоб у країни з’явився так званий “колективний імунітет”. Тобто коли невакциновані захищені тим, що вакцинованих більшість. 

В місті Вознесенську на сьогоднішній день було зареєстровано тільки 2 випадки захворювання на кір виключно дорослих осіб, діти не хворіли. Обидва випадки виявлені у людей, які тимчасово проживали в місті Одеса, там же і захворіли. Перебіг захворювання був нетяжкий, вони нині здорові.

В КУ «Вознесенський міський центр ПМСД» ведеться планова вакцинація дітей згідно Державного календаря щеплень та забезпечуються вакцинами за державні кошти, дорослі можуть отримати щеплення , придбавши вакцину в аптечній мережі за власні кошти після консультації сімейного лікаря.

КУ «Вознесенський МЦ ПМСД»

Дата: 13.02.2018 / Переглядів: 552 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -