Що треба знати про препарати якими щеплюєтесь Ви та ваші діти!

Значна кількість випадків захворюваності на небезпечну хворобу кір знову вивела питання вакцинації у топ-теми для суспільства. І спалах кору – не перша, хоча і вагома причина, чому про профілактичні щеплення говорять знову і знову. У батьків закономірно виникає питання про якість вакцини та яким шляхом вона потрапляє в кабінети щеплень лікувальних закладів. Вакцини, що входять до календаря щеплень, за угодою з МОЗ за кошти державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров'я областей, а ті – державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.

На спеціалізованих базах , при дотримані холодового режиму, вакцина зберігається до моменту розподілу безпосередньо до лікувальних закладів. Транспортування імунобіологічного препарату здійснюється в спеціальних сумках - холодильниках , де протягом 8-10годин утримується температура  у межах від + 2 до + 8 градусів. Персональну відповідальність за дотримання умов транспортування несе відповідальна особа призначена наказом керівника закладу. 

Усі вакцини безпечні, ефективні та якісні, перекваліфіковані ВООЗ – найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі. Будь-яка ліцензована вакцина проходить декілька етапів випробувань, перш ніж схвалюється для використання, та надалі її регулярно перевіряють. У більшості випадків вакцина викликає незначну і тимчасову реакцію, наприклад, біль в руці або незначне підвищення температури. Серйозні побічні ефекти надзвичайно рідкісні та ретельно відстежуються і розслідуються.

Усі імунобіологічні препарати мають сертифікати якості та інструкції по використанню  даних препаратів. Ви маєте право ознайомитись з цими документами, та оглянути умови зберігання вакцин, щоб бути впевненими в своєму рішенні захистити себе та свою дитину від страшних наслідків хвороб.  Станом на 01.02.2018 року, по  амбулаторіям міста Вознесенськ, знаходяться такі імунобіологічні препарати:

Вакцина для профілактики туберкульозу (БЦЖ) - 300 доз;

Інактивована вакцина для профілактики поліомієліту (ІПВ) – 40 доз;

Дифтерійно-правцевий анатоксин (АДП) – 118 доз;

Дифтерійно-правцевий анатоксин (АДП-м) - 9369 доз;

Вакцина для профілактики кашлюка, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП) – 970 доз;

Бівалентна оральна поліоміелітна вакцина (бОПВ) - 200 доз.

Найближчим часом очікується  додаткове постачання вакцини для профілактики кашлюка, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП), Дифтерійно-правцевого анатоксину (АДП-м) та вакцини проти гепатиту В.

Не нехтуйте шансом зберегти життя та здоров’я – зверніться  до сімейного лікаря та зробіть щеплення!

 БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

 Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

Дата: 05.02.2018 / Переглядів: 597 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -