Щеплення – єдиний спосіб зберегти здоров’я!

Праве́ць (лат. Tetanus) — гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему, породжує тонічні і тетанічні судоми скелетних м'язових волокон, що призводять до асфіксії. Має надзвичайно високу летальність. Збудником захворювання є анаеробна спороутворююча паличка Clostridium tetani. Правець може виникнути після будь-яких травм з пошкодженням шкірних покривів та слизових оболонок, забруднених спорами збудника. Навіть у разі застосування найсучасніших методів лікування у розвинених країнах помирає 30-60 % госпіталізованих хворих. Натомість у регіонах, де відсутня кваліфікована медична допомога смертність сягає 80 %. Смертність серед новонароджених дітей становить близько 95 %.
У середньому в Україні за останні 5 років летальність від правця перевищує 60 %. Високу смертність зумовлюють:
-вікова структура хворих, 85 % якої складають люди похилого віку, переважно старші 60 років;
-порушення в здійсненні як планової активної, так і активно-пасивної (після травми) імунізації, що не забезпечує належного захисного рівня протиправцевого імунітету;
-відсутність належної санітарно-освітньої роботи, внаслідок чого майже 80 % потерпілих після травм несвоєчасно або зовсім не звертаються по медичну допомогу;
-наявність регіонів з високим ризиком зараження, де ступінь осіменіння ґрунтів правцевою паличкою 95-98 %
Дифтері́я — гостре антропонозне інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання збудника, що характеризується ураженням ротоглотки та дихальних шляхів, рідше шкіри, з розвитком фібринозного (дифтеритичного) запалення в місці проникнення збудника, а також токсичним ураженням серцево-судинної й нервової систем, нирок.
Відсутність колективного імунітету у 90-х роках призвела до спалаху дифтерії в Україні. Кожен 30-й хворий, з тих, що захворіли, помирав. Близько 50% мали важкі наслідки для здоров’я. Єдиним захистом є своєчасна імунізація.
Діти щеплюються в 2 місяці, 4 місяці та 6 місяців. Надалі - отримують ревакцинацію в 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослому населенню щеплення від дифтерії та правця проводяться раз на десять років.
По місту Вознесенськ, на даний час, є достатня кількість імунобіологічних препаратів для проведення щеплень, як для дітей так і для дорослих. В період 2017 року по місту отримали щеплення 8314 дорослих. Важких ускладнень після вакцинації зафіксовано не було. Вакцинацій дітей до 1-го року життя проведено 223. Зафіксовано 3 випадки ускладнень у вигляді підвищення температури тіла вище 39 градусів Цельсія, набряк в місці введення. Протягом 2-3 днів симптоми зникли, без наслідків для здоров’я.
Важливо пам’ятати, що можливе підвищення температури до 38 градусів Цельсія, невеликий набряк і почервоніння в місці ін’єкції є нормальною реакцією організму та відіграє важливу роль в формуванні імунітету. Ці симптоми зазвичай проходять без лікування протягом перших трьох діб. Всю інформацію ви можете отримати у сімейного лікаря.
Захистіть себе та свою родину - зробіть щеплення!
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

Дата: 24.01.2018 / Переглядів: 588 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -