Хвороби при роботі з комп'ютером та їх профілактика

Довге і неправильне спілкування з комп'ютером загрожує розвитком безлічі захворювань. Найчастіші серед них - це хвороби хребта, очей, ожиріння, геморрой тощо. Єдине вірне рішення проблеми - профілактика. Це не будуть виснажливі фізичні вправи або колосальні грошові вкладення. Основне правило - регулярність. Щоденні профілактичні заходи допоможуть не тільки легше дихати, але й ефективніше співпрацювати з комп'ютером. Почни з того, що установи для екрану монітора наступні параметри: кількість кольорів не менш 256, розмір зерна не більше 0,28 мм, частота регенерації не менше 75 Гц. І пам'ятай, що сам монітор повинен знаходитися на відстані витягнутої руки (не менше 45 см від очей), а його верхня крапка повинна бути не нижче прямого погляду. Освітлення в кімнаті - яскраве і рівномірне, щоб уникнути стрибків відблисків по екрану, тому не розташовуйся обличчям до вікна. У темний час доби, обов'язково включай електричне освітлення. Якщо ти постійно працюєш за комп'ютером, то ризикуєш стати короткозорим, а значить, вправи для очей тобі просто необхідні, та й займуть вони менше хвилини твого часу.

Зарядка для очей: міцно заплющи очі на 10 секунд; активно поморгай - поплещи віями 5-10 секунд; зроби декілька кругових рухів очима; кілька разів поміняй фокус, тобто, спочатку подивися на будь-яку точку поруч з собою, а потім вдалину.

Новий комп'ютер потрібно включити в добре провітрюваній кімнаті і залишити там на кілька годин, тому що новий пластик, плати та інші деталі при нагріванні виділяють величезну кількість шкідливих речовин. Ну і, звичайно, пам'ятай про провітрювання і зі старим комп'ютером. Найчастіше роби вологе прибирання. Вологе повітря особливо показане любителям техніки.

Остеохондроз - це неминуча хвороба тих, хто проводить багато часу за комп'ютером. Рекомендації лікарів для профілактики захворювань хребта прості і постійні. Стеж за поставою! Коли сидиш, поперек повинен спиратися на спинку стільця - це знижує навантаження на хребет. Намагайся не перебувати більше години в одній позі. По можливості збагати свій режим дня зарядкою, а може відвідуванням басейну. Пам'ятай, що ходьба по сходах добре розминає затерплі м'язи попереку, тому іноді відмовляйся від ліфта. У боротьбі з шийним остеохондрозом допоможе нескладна вправа. Стули руки на потилиці, одночасно руками нахиляй голову вперед, а голову, навпаки, старайся відкинути назад. При цьому м'язи шиї тренуються, а небезпека остеохондрозу зменшується.     

Геморой - хвороба не лише сидячого способу життя, провокують її розвиток хронічні запори, ожиріння, підвищений інтерес до спиртних напоїв, любов до копченостей, гострого, солоного, пряного, запальні захворювання, заняття важкою атлетикою і багато іншого. До лікаря ж ми звертаємося зазвичай у разі нестерпного болю.Профілактика геморою - правильне харчування, обмеження вживання спиртних напоїв і гострої їжі, контроль випорожнення, фізичні вправи, дотримання особистої гігієни. Але найдієвіший спосіб профілактики - регулярні піші прогулянки.     

Якщо ви будете піклуватися про своє здоров'я, воно обов'язково відповість вам гарним самопочуттям і високою працездатністю!

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

                                                                                                                                                            Управління соціального захисту міської ради

 

 

 

Дата: 18.07.2014 / Переглядів: 1169 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -