ЛЕЙКОЗ ВРХ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

Вознесенське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про те, що протягом 9 місяців 2017 року в області проведено 76 797 лабораторних досліджень ВРХ на лейкоз, в тому числі в господарствах 15 579 та в приватному секторі 61 218. Всього виявлено 241 голова РІД позитивних (хворих) тварин із них в приватному секторі 202 голови.

Хворі на лейкоз тварини виявлено у 15 районах області. Найбільші кількість виділених у Веселинівському районі 82 голови, Доманівському - 51 голів, Вітовському - 13 голів, Первомайському - 9 голів, Снігурівському – 1, 2 голів, Баштанському та Березнегуватському - по 6 голів та у 8 районах в середньому до 5 голів в кожному.

Лейкоз великої рогатої худоби - інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, що зумовлює дифузну інфільтрацію різних органів і тканин та утворення в них злоякісних пухлин.

Ця хвороба подібна до раку людини, тому що її вірус з родини ретровірусів має близьку генетичну і антигенну спорідненість з вірусом лейкозу людини типу 1,2 та лейкозу мавп. Тому можна зробити висновок, що збудник лейкозу, потрапляючи в організм людини буде сприяти захворюванню на рак крові. Конкретно не доведено, що причиною раку крові людини стає збудник лейкозу ВРХ, але його спорідненість насторожує.

В інфікованих вірусом лейкозу ВРХ тварин особливо в клінічній стадії змінюються обмінні, біохімічні процеси і, як наслідок, відбуваються зміни якісних характеристик молока і м'яса та накопичення в них шкідливих для організму тварин і людей продуктів обміну, зокрема метаболітів триптофану, які мають канцерогенну дію.

Вірус виділяється з організму заражених тварин з кров’ю, молоком, слиною, іншими секретами й екскретами, що містять лімфоцити, які є активними факторами його передачі.

Молоко корів, інфікованих вірусом лейкоз, використовується лише після знезараження в межах господарства. Хвору тварину тримати не тільки небезпечно, а й не вигідно, однак примусити його це зробити немає можливості так, як інструкцією допускається тримати хвору тварину до двох років в окремому приміщенні, стаді.

В зв’язку з епізоотичним неблагополуччям Миколаївської області щодо лейкозу ВРХ нагадуємо мешканцям міста, та району про те, що купуючи харчові продукти з рук на вулицях, площах, дворах та інших невстановлених місцях вони наражають себе на небезпеку отримання не тільки харчових отруєнь, а й серйозного захворювання.

 Вознесенське міжрайонне управління

ГУ ДПСС в Миколаївській області

Дата: 20.11.2017 / Переглядів: 577 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -