Рак молочної залози не вирок!

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком грудей. Злоякісні пухлини молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Рак молочної залози (РМЗ) займає майже 30% серед всіх злоякісних новоутворень і 1-ше місце серед смертності у жінок працездатного віку, випереджаючи смертність від серцево-судинних захворювань.

 На сучасному етапі розвитку онкології вирішення проблеми успішного лікування РМЗ у повній мірі залежить від ранньої діагностики захворювання, яка можлива за умов проведення самообстеження, лікарських профілактичних оглядів, мамографічних обстежень, спостережень і лікувань передпухлинної патології.

Відомо, що у 80-90% випадків захворювання виявляється самими хворими, на профоглядах лікарем  воно виявляється у 15-18%, а під час мамографічного скринінгу лише у 4-6% випадків.

Слід пам’ятати, що діагноз рак молочної залози не є вироком. Як свідчить статистика, виліковуються 95% жінок, у яких захворювання виявлено на І стадії, 80% - на ІІ, 50% - із третьою стадією захворювання.

Першими ознаками , що повинні насторожити жінку це ущільнення в тканинах молочної залози , виділення з сосків , зміна кольору шкіри, деформація молочних залоз. Якщо ви виявили в молочних залозах вищевказані ознаки не займайтесь самолікуванням – зверніться до спеціалістів. Памятайте – від своєчасного звернення за медичною допомогою залежить не лише Ваше здоров’я та благополуччя , а й Ваших рідних.

Вчені давно опублікували факти, які доводять, що наше здоров'я на 50% залежить від способу життя. Гінекологи-мамологи  рекомендують  взяти на замітку прості й дієві способи поліпшити своє здоров'я

· Рухайтесь! 150 хвилин помірної фізичної активності на тиждень (ходьба в середньому темпі, йога) - ваш мінімум або 75 хвилин інтенсивного фізичного навантаження.

· Виключіть червоне м'ясо з раціону.

· Обмежте алкоголь одним келихом вина в день (пропустити 6 днів і випити пару пляшок в п'ятницю ввечері – не підійде).

· Дотримуйтесь правила «світлофора». Намагайтесь вживати фрукти, овочі та зелень п'яти різних кольорів щодня. Бажана кількість - від двох з половиною чашок сирої рослинної їжі в день.

· Стежте за своєю вагою.

· Народжуйте дітей! Ризик РМЗ у тих хто не народжував вище на 30% за даними Міжнародного агентства з вивчення раку. Бажано, щоб перші пологи відбулися до 30 років.

· Годуйте дитину грудьми хоча б 12 місяців. Кожні 12 місяців лактації знизять ваш індивідуальний ризик цієї недуги майже на 5%!

· Уникайте нічного сидіння біля комп'ютера або телевізора. Мелатонін виробляється вночі і допомагає імунній системі знищувати пухлинні клітини. Освітлення ночами перешкоджає нормальному синтезу мелатоніну – еволюційно ми запрограмовані на нічний сон у темряві. Саме з цієї причини робота в нічні зміни розглядається як фактор ризику розвитку пухлин молочної залози. Оптимальна тривалість нічного сну повинна становити не менш семи годин.

· Не паліть! І активне, і пасивне куріння підвищують ризики захворювання.

· Відвідуйте лікаря. Виконане один раз на рік профілактичне обстеження грудей допоможе вберегтися від серйозних неприємностей. Лікар порекомендує, який метод додаткового обстеження підійде Вашій ситуації в залежності від віку, прийнятих ліків, щільності молочної залози. Як правило, до 40 років вище інформативність УЗД молочних залоз, а після 50 – мамографії. Але нюанси кожного конкретного випадку повинні оцінюватися під час лікарської консультації індивідуально. 

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР.

Дата: 20.10.2017 / Переглядів: 624 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -