18 жовтня - Європейський День боротьби з торгівлею людьми

День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні - запорука успішної боротьби з цією проблемою.

17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми».В 2007 році Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни - члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.

Країни, що ратифікували Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми» вдосконалюють систему надання допомоги потерпілим за коштами державних структур, процедури розгляду судових справ, координують діяльність силових відомств у сфері протидії торгівлі людьми з боку відповідних державних установ.

Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

На виконання рекомендацій групи експертів із заходів стосовно протидії торгівлі людьми, Україна повинна виконати ряд заходів задля покращення ситуації у сфері протидії торгівлі людьми, зокрема:

- Посилити проведення заходів з протидії торгівлі людьми, вчиненої з метою трудової експлуатації,покращити ідентифікацію осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надавати їм відповідну соціальну допомогу;

- Посилити ідентифікацію іноземців та осіб без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема серед неповнолітніх, розлучених із сім’єю, нелегальних мігрантів та шукачів притулку;

- Проводити заходи з метою зменшення особливої вразливості до торгівлі людьми груп, що перебувають у несприятливих соціальних умовах та економічних умовах;

- Проводити заходи щодо зменшення випадків торгівлі людьми всередині країни.

- Поширилися випадки, коли громадян України вербують під приводом працевлаштування кур’єром - експедитором із перевезення малогабаритного багажу до іноземних країн, таких як Російська Федерація,Республіка Бразилія, Королівство Таїланд, Республіка Греція, Малазія.

Якщо ви зібралися на роботу за кордон слід запам’ятати:

- Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт і ідентифікаційний код, окрім як працівникам посольств, консульських установ;

- Зробіть ксерокопії всіх важливих документів ще до виїзду за кордон, тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів, а також залиште копії своїм рідним;

- Не виїздіть із країни до тих пір, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце вашої роботи;

- Будьте готові до надзвичайних ситуацій;

- Заздалегідь запишіть контактну інформацію посольства чи консульства країни, куди ви їдете працювати. В складній ситуації негайно звертайтеся до них.

- Якщо вам потрібна допомога з питання допомоги особам, які вважають себе потерпілими від торгівлі людьми, або ж потерпіли від торгівлі людьми звертайтеся за телефонами: 4-35-89, 102.

- Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0 800 505 501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні безкоштовно з номерів Київстар, МТС, life:) та Beeline (пн.- пт. з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00).

Дата: 18.10.2017 / Переглядів: 733 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -