Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
15 жовтня - Всесвітній день боротьби з раком молочної залози
15 жовтня 2017 року в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози!
Проведення цих днів є ще однією можливістю поінформувати громадськість про цю небезпечну недугу, покращити знання з цього питання, з тим, щоб стала можливим діагностика захворювання на початковій стадії, та було здійснено належне лікування.
Кожні 35-37 хвилин одній жінці в Україні ставлять цей діагноз, а щогодини одна з них помирає… Від 1995 року пухлини грудей посідають перше місце серед усіх злоякісних новоутворень у жінок України, а кількість хворих, як в країні так і в Миколаївській області, в останні роки продовжує зростати.
Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п'ята українка, а кількість хворих на рак молочної залози за останнє десятиріччя зросла майже вдвічі.
В Україні в цілому в 2016 році вперше виявлено 14461 чоловік з діагнозом – рак молочної залози, з них в Миколаївській області 465 випадків (462 жінки та 3 чоловіків). З усіх вперше виявлених хворих рак виявлено в занедбаній формі у 16% хворих.
В 2016 році в країні від цього недуга померло 5911 чоловік, з них в Миколаївській області 166 чоловік.
На диспансерному обліку в закладах охорони здоров`я Миколаївської області, на 01.01.2017 року, знаходилось 5257 чоловік (в першу чергу жінок) хворих на рак молочної залози, та 20979 чоловік (в першу чергу жінок) хворих на передпухлинні захворювання молочної залози.
Рівень захворюваності населення на рак молочної залози, в розрахунку на 100 тис. населення, в Миколаївській області (68,6) на 8,3% вище ніж в середньому по Україні (74,3).
Учені називають близько 80 факторів, що можуть спричинити рак молочної залози. Серед них найвагоміші: вік 40-60 років, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак молочної залози у сестри або матері, дисгормональні доброякісні захворювання молочних залоз, відсутність або короткий період годування грудьми, сексуальні розлади, гінекологічна патологія, гіпотиреоз.
На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак молочної залози, стала значно молодшою. Нині рак діагностується у віці 25-28 років. Як зазначають онкологи, рак молочної залози має піки свого максимального "злету" це: 45-50 років та 60-65 років.
Однак незалежно від того, чи жінка входить до групи ризику чи ні, для ранньої діагностики захворювань молочної залози необхідне щомісячне самообстеження молочних залоз та обов'язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін - негайно звернутися до лікаря.
Серед лікувально-профілактичних закладів охорони здоров`я Миколаївської області мамографічне дослідження здійснюють в обласному онкологічному диспансері та жіночій консультації пологового будинку №1, а також у приватних діагностичних центрах які оснащені рентгенівським діагностичним апаратом - мамографом.
Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак молочної залози виліковується приблизно у 95% випадків. Тоді як лікування занедбаних форм раку молочної залози коштує у 25-30 разів дорожче, а прогноз щодо подальшого ліковування хворого є непередбачуваним.
В зв`язку з тим що 15 жовтня 2017 року припадає на неділю в закладах охорони здоров`я Миколаївській області, у тому числі в Миколаївському обласному онкологічному диспансері, відповідні заходи (День відкритих дверей) будуть проводитись 17 жовтня - у вівторок. Прийом пацієнтів в облонкодиспансері 17.10.17 р. буде проводитьсь в поліклінічному відділенні з 8.30. до 14.30.
Консультативний прийом лікарів онкологів – мамологів, лікарів ультразвукової діагностики (УЗД), та проведення рентгенологічного – мамогафічного дослідження, за направленням лікарів – мамологів обласного онкологічного диспансеру, 17.10.2017 р. буде проводитьсь безкоштовно.
Пам`ятайте, що легше попередити недугу, аніж її лікувати!
Адміністрація Миколаївського обласного онкологічного диспансеру
Дата: 13.10.2017 / Переглядів: 598 / Комментарії - 0 шт.