Всесвітній день серця

Всесвітній День серця відзначається щорічно 29 вересня. У цей день Всесвітня федерація серця закликає політиків, медиків, громадські організації та приватних осіб активізувати зусилля, спрямовані на зменшення тягаря хвороб серця та інсульту.

Хвороби серця найпоширеніша причина смерті у світі. З кожним роком серцево-судині захворювання(ССЗ) невпинно молодшають, вражаючи все більше людей працездатного віку. На жаль, Україна є лідером за рівнем смертності від ССЗ, має в 4 рази вищий показник, ніж у країнах ЄС. Щороку, через хвороби системи кровообігу, країна втрачає понад 67 % населення. Майже 30 % українських чоловіків, які померли від серцево-судинних захворювань, не досягли 60-річного віку.

 Яким чином можна зменшити кількість серцево-судинних захворювань?

Для цього необхідно регулярно займатися фізичними вправами, відмовитися від паління тютюну, дотримуватися правил здорового харчування, підтримувати вагу тіла в нормі та уникати надмірного вживання алкоголю. Слід відмовитися від куріння в будинку, щоб позбавити дітей та інших членів родини від пасивного куріння.

Особам, у яких в родині не було серцево – судинних захворювань, починаючи вже з 35-40 років, потрібно хоча б раз на рік вимірювати рівень холестерину і глюкози. Якщо ж у найближчих родичів були інфаркти міокарда чи інсульти, це варто робити з 20 років.

Для людей, які вже пережили інфаркт міокарда існує підвищений ризик виникнення повторного інфаркту, та цей ризик може бути значно знижений за допомогою адекватної терапії препаратами, котрі необхідно приймати безперервно протягом всього життя. Крім того, для лікування хвороб серця іноді потрібні хірургічні втручання.

Які ж загальні симптоми захворювань серця, що вимагають негайного звернення за медичною допомогою?

Вони включають:

-біль за грудиною, що віддає в нижню щелепу, шию, ліву руку, лопатку та супроводжується утрудненим диханням або відчуттям нестачі повітря;

-раптова задишка, не обумовлена захворюваннями легень;

-приступи серцебиття чи перебої у роботі серця, що супроводжуються погіршенням самопочуття;

-значне зниження частоти серцевих скорочень;

-запаморочення або втрата свідомості;

-холодний піт і блідість, іноді синюшність шкіри.

 Для збереження свого життя, запобігання різних ускладнень вже існуючих хвороб необхідно вчасно звернутися по допомогу до лікаря, який зможе призначити відповідне лікування. Ні в якому випадку не можна займатися самолікуванням чи приймати ліки лише під час загострення хвороби.

Для профілактики серцево-судинних захворювань з 01.04.2017 року в України діє Урядова програма «Доступні ліки», за якою хворі з серцево-судинною патологією забезпечуються препаратами для лікування.

Щоб скористатись Програмою необхідно:

- завітати до сімейного лікаря

- отримати потрібний рецепт

- звернутись з рецептом  до аптеки.

Аптеки м.Вознесенська, які беруть участь в Програмі «Доступні ліки»:

- аптека (ФОП Середін О.М.) – вул. Героїв України, 6;

- аптека «Нова аптека» ( ФОП Середіна А.М.) – вул. Чубчика,9;

- аптека ( ФОП Романюк Н.Ф.) – вул. Соборності,33;

- аптека (ФОП Феняк І.М.) – вул. Героїв України, 16;

- аптека «Панацея» (ФОП Паламарчук В.М.) - ул.228 Стрілецької дивізії, 26;

- аптека №42 «Фармація» -  вул. Центральна, 21.

 Лише бережливе відношення до серця, попередження виникнення хвороб, адекватна та якісна терапія зможуть на довгі роки продовжити його роботу!

 Шановні жителі міста , скористуйтесь програмою «Доступні ліки» та будьте здорові!

 

Сектор з питань охорони  здоров’я УСЗН ВМР.

                                         

Дата: 29.09.2017 / Переглядів: 580 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -