Реформа медичної галузі триває

     Реформа медичної галузі в Україні продовжується. Впродовж поточного року триває впровадження електронної  системи eHealth як складової  медичної реформи та робота в тестовому режимі.

    eHealth – електронна система, що має зібрати в собі актуальні та достовірні дані про всіх пацієнтів, лікарів та медичних закладів в Україні. Аналіз цих даних дозволить оцінити ефективність витрат на охорону здоров’я та шляхи підвищення ефективності медичних послуг. Стане зрозумілим, приміром, скільки держаний бюджет виділяє коштів на кожного громадянина України,  на одну людину гроші не виділяють двічі.

    Глобальна мета системи eHealth – підвищити якість та ефективність медичних послуг та збільшити тривалість життя українців.

    Ключовими властивостями системи є конфіденційність, достовірність та доступність даних. eHealth забезпечуватиме безпечний обмін інформацією між різними медичними інформаційними системами. В майбутньому це дозволить запровадити для кожного українця єдину електронну медичну картку.

    Система eHealth – це державний центральний компонент та периферійні приватні компоненти. Центральний державний компонент є точкою об’єднання медичних інформаційних систем.Периферійний компонент представлений приватними медичними інформаційними системами, що приєднались до системи eHealth. Саме через них користувачі співпрацюватимуть з системою eHealth.

    Термін дії тестового режиму компонентів електронної системи обміну медичною інформацією триватиме рік.

    Наша комунальна установа «Вознесенський міський центр ПМСД» з початку року вже зареєстрована в єдиному електронному реєстрі  eHealth.   

Що це означає для вознесенців?

    Саме те, що в місті Вознесенську вже проведена велика робота з підвищення ефективності та якості надання медичних послуг.

    Передумовою успішного впровадження електронної системи є технічна можливість її виконання, тобто придбання комп’ютерів, принтерів, сканерів та інформаційної програми з надання медичних послуг жителям міста первинною ланкою ( амбулаторіями сімейних лікарів) та вторинною      (Вознесенська ЦРЛ). В місті це стало можливим завдяки коштам гранту, виграного в 2016 році. Саме за ці гроші було закуплено вищезгадане обладнання, а також сплачено за виготовлення електронної картки вознесенця. Електронна медична карта дає можливість реєструвати надання медичних послуг конкретному пацієнту в сімейних амбулаторіях, скерування його в консультативну поліклініку та стаціонар, фіксувати в ній всі результати досліджень та рекомендації з лікування.  Карта виготовлена з додержанням права громадян на захист персональної інформації згідно діючого законодавства.

    Головне: по-перше, придбання обладнання, електронної програми та карток здійснені не за кошти місцевого бюджету, а за грантові, по-друге, в місті вже є передумови для підключення в подальшому до всеукраїнської електронної системи обміну медичною інформацією.

  КУ   «Вознесенський міський центр ПМСД»

Заступник головного лікаря з медичного обслуговування Демченко Г.В.

Дата: 26.09.2017 / Переглядів: 621 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -