ВАКЦИНАЦІЯ БЦЖ

На сьогоднішній день в світі туберкульоз забирає життя великої кількості людей. Для дітей туберкульоз небезпечний тому, що швидко розвиваються такі тяжкі форми, такі як менінгіт, дисемінована форма, які приводять до смерті. Вакцина БЦЖ захищає від тяжких форм 85% щеплених дітей, які навіть при зараженні інфекцією мають гарні шанси на вилікування без негативних наслідків та ускладнень.

Всесвітня  організація охорони здоров’я пропонує вводити дітям вакцину БЦЖ якомога раніше. Саме тому в Україні щеплення БЦЖ проводять малюкам ще в пологовому будинку на 3-4 добу після народження. Вакцина  добре  переноситься  новонародженими, тому її  не тільки  можливо, але і треба робити як найраніше після появи дитини на світ.

Чому вакцинацію проводять в перші дні життя, коли дитина ще слабка? Вакцина містить  ослаблені бактерії, і їх треба ввести до того, поки малюк не встиг«підхопити» активні, «дикі» туберкульозні палочки із повітря за лаштунками пологового будинку. Гарантовано зробити це можливо тільки в умовах, поки дитина не вийшла із пологового будинку. Але тільки досить Вам вийти з малюком на вулицю, сісти в транспорт, зайти в які небудь приміщення і т.д. - ризик вдихнути деяку кількість туберкульозних бактерій вже надто високий. А якщо в організм попадають «живі», справжні бактерії - то втрачається сенсвакцинації як такової. Тепер маленькому організму дитини прийдеться воювати с туберкульозом без «тренування».

Зазвичай дітям проводять щеплення БЦЖ в пологовому будинку на 3 – 7 добу після народження, якщо у дитини немає протипоказів. Протипоказами до щеплення  БЦЖ є вага новонародженого нижче 2500 г, імунодефіцитний стан, туберкульоз в родині, наявність ВІЛ у матері, наявність новоутворень  різної локалізації. В таких випадках вакцинація БЦЖ проводиться відразу, як тільки стан дитини буде дозволяти це зробити.

Вакцину вводять в плече внутрішньошкірно, на межі його верхньої та середньої третини. Реакція на вакцину формується через 4 – 6 тижня після введення. В місті введення розвивається гнійник, який покривається кіркою та заживає. Після загоєння в місті введення вакцини  залишається рубець. Якщо у вашої дитини після щеплення БЦЖ все так й пройшло, значить вакцинація пройшла чітко. Поява рубчика красномовно говорить про те, що організм дитини добре відреагував на «зустріч» с туберкульозними палочками та виробив особливі антитіла. В найкращому випадку рубчик буде в розмірі більше 5 мм. Якщо дитина не щеплена в пологовому відділенні, то імунізація  проводиться в амбулаторії, де в подальшому дитина спостерігається.

КУ «Вознесенський МЦ ПМСД» зав. АЗПСМ №1 

Настояща В.І

 

Дата: 27.06.2017 / Переглядів: 1015 / Комментарії - 3 шт.

Iм'я -