14 червня — Всесвітній день донора крові

Щороку 14 червня у світі відзначається День донора крові. Переливання цієї життєдайної рідини та її продуктів дає змогу рятувати мільйони людей, підтримувати проведення складних медичних процедур, подовжувати життя хворих та постраждалих.

Всесвітній день донора крові — досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в Женеві. Наразі його святкують 14 червня. Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров'я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.

— Найперша умова для донора — вік від 18 років, вага не менше 50 кілограмів і зріст від 150 сантиметрів. Але особливо важливо, щоб така людина була здорова. Її огляне лікар, зробить лабораторні обстеження і вирішить, може бути донором чи ні. Якщо зі здоров’ям усе гаразд, запропонують дати дозу крові чи її половину. В такому разі донор має пам’ятати, що він повинен харчуватись не так, як завжди. Перед дачею крові ми рекомендуємо не вживати жирної їжі Пити рідини можна стільки, скільки людина бажає. Це, зокрема, чай, кава, різні безбарвні напої. У жодному разі напередодні дачі крові не можна вживати спиртне, а за годину до цієї процедури — не курити.

Важливість цього свята перегукується з безсумнівною важливістю самого донорства. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.

Зав. ВЗК Баланчук В.О.

Дата: 14.06.2017 / Переглядів: 584 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -