Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
МИЙТЕ РУКИ ПЕРЕД ЇЖЕЮ!
Про те, як важливо мити руки перед їжею, нас вчили в садочку і в школі, і тепер це здається кумедною пересторогою, на яку й уваги не звертаєш. Втім, з часу нашого дитинства нічого не змінилося і брудні руки продовжують становити загрозу нашому здоров’ю. Давайте нагадаємо, яку небезпеку таять в собі немиті руки.
Існує багато захворювань, які можна уникнути часто дезінфікуючи руки. Це дизентерія, тиф, гепатит, холера. Багато людей потрапляють до лікарні саме через свою халатність і несерйозне ставлення до особистої гігієни.
Учені дослідили, що мікроби гинуть протягом 10-ти хвилин, якщо їх помістити на чисту шкіру рук. На шкірі брудних рук мікроби зберігаються і продовжують жити в 95% із усіх випадків.
Не обов’язково фанатично ставитися до чистоти і вводити нагадування на свій гаджет про потребу помити руки. Достатньо зробити це природним процесом і відлучатися до ванної кімнати по мірі потреби, перед їжею або просто носити із собою дезінфікуючі серветки.
Дослідження, проведені в школах і закритих колективах, показують, що правильне миття рук дозволяє на 50-60% знизити ризик кишкової інфекції (у тому числі гепатиту А, дизентерії тощо) і на 15-25% — респіраторної інфекції (в тому числі грипу та інших ГРВІ). Діти, привчені мити руки, значно рідше хворіють і менше пропускають школу, ніж їх менш охайні однокласники.
Коли мити руки
Обов’язково мити руки потрібно:
- перед їжею;
- перед приготуванням їжі;
- перед роздачею їжі;
- після відвідування туалету;
- після міського транспорту і відвідування магазину;
- після поводження з грошима;
- після повернення додому звідки-небудь;
- після прибирання в квартирі;
- після контакту з тваринами та їх відходами;
- після того як ви пчихнули, покашляли (прикриваючи рот рукою);
- перед і після обробки ран або проведення медичних і гігієнічних процедур (наприклад, перед проведенням масажу дитині або після зміни підгузка), надання допомоги хворому родичу;
- перед постановкою контактних лінз, зубних протезів;
- після контакту з відходами;
- при очевидному забрудненні рук.
Як правильно мити руки
Щоб ретельно вимити руки, попередньо потрібно зняти з них всі прикраси: кільця, годинники, браслети – і засукати рукава. Намилюючи руки, приділіть особливу увагу кінчиками пальців, міжпальцевих проміжків і простору під нігтями – це місця найбільшого скупчення мікробів, не забудьте і про зап’ястя.
Тріть як слід, потім змийте водою і намильте знову – повторне намилювання дозволяє видалити мікроби з пор, які розкриваються в процесі миття рук. Зверніть увагу на провідну руку – як правило, її миють гірше.
Не забувайте, що мити руки потрібно не менше 20-30 секунд в проточній воді – тільки в цьому випадку число хвороботворних мікроорганізмів на шкірі рук значно знижується.
Чим мити руки
Для миття рук не потрібно включати занадто гарячу воду. Хоча інтуїтивно здається, що вона краще позбавляє від мікробів, це не так. Гаряча вода змиває жировий шар, що висушує шкіру рук і відкриває доступ бактеріям. Мити руки потрібно водою комфортної температури.
Не варто використовувати антибактеріальне мило при митті рук – воно вбиває не тільки хвороботворні, але і корисні бактерії, що постійно присутні на шкірі рук.
Крім того, при тривалому застосуванні антибактеріального мила мікроорганізми розвивають стійкість до його компонентів. Для щоденного миття рук достатньо звичайного туалетного мила. Причому перевагу краще віддавати рідкого мила. Якщо мило тверде, потрібно стежити, щоб воно лежало в сухий мильниці.
Витирати руки потрібно чистим свіжим рушником. Бажано, щоб у дорослих і дітей були різні рушники для рук. Міняти їх потрібно кожен день.
Ваше здоров’я – на ВАШИХ руках.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР
Дата: 04.04.2017 / Переглядів: 1571 / Комментарії - 0 шт.