Першим виборам ще в 14-ти об'єднаних громадах - бути!

Постановою ЦВК від 7 жовтня 2016 року № 437 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 18 грудня 2016 року" на неділю, 18 грудня 2016 року призначено перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів згідно з додатками 1-22.

    Перелік об'єднаних громад Миколаївщини, в яких відбудуться перші вибори визначений додатком 12 (дивись нижче).

    Нагадаю, раніше постановою ЦВК від 23 вересня 2016 року № 396 на неділю, 11грудня 2016 призначено перші вибори в Олександрівській селищній,  Прибужанівській сільській,  Мостівській сільській, Михайлівській сільській, Чорноморській сільській об'єднаних територіальних громадах.

    Тож перші вибори у грудні відбудуться у 19-ти громадах із 20-ти створених у цьому році.

     Постановою ЦВК від 7 жовтня 2016 року № 419 "Про відсутність правових підстав для призначення  Центральною виборчою комісією перших виборів депутатів Радсадівської сільської ради об'єднаної територіальної громади та Радсадівського сільського голови (Миколаївська область)  і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів" Радсадівській сільській об'єднаній територіальній громаді відмовлено в призначенні перших виборів, позаяк, на думку ЦВК, призначення виборів потребує вирішення питання стосовно зміни меж відповідно Миколаївського та Очаківського районів (об'єднана громада створена на території двох суміжних адміністративно-територіальних одиниць – Миколаївського та Очаківського районів Миколаївської області). Згідно з пунктом 29 частини першої статті 85 Конституції України вирішення питання щодо утворення і ліквідації районів, встановлення і зміни меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування та перейменування населених пунктів і районів належить до повноважень Верховної Ради України. Також частиною першою статті 174 Земельного кодексу України визначено, що рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України.

      Слід додати, що у цьому питанні існує правова колізія. Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" дозволяє громадам об'єднуватись, -   незважаючи на межі району. Логіка спеціального Закону наступна: спочатку об'єднання - потім зміна меж району. ЦВК притримується іншої точки зору. 

Додаток 12 - перелік об'єднаних територіальних громад в Миколаївській області /переглянути/

Валентин БОЙКО, координатор Миколаївського регіонального офісу реформ

 

 

 

 

 

 

Дата: 12.10.2016 / Переглядів: 860 / Комментарії - 1 шт.

  1. Надія

    Дуже шкода, що деякі об'єднані територіальні громади (пишу за своє рідне село Таборівка, вже зовсім скоро це - "Бузька сільська об’єднана територіальна громада") утворилися за так званою "більшістю" голосів громади. Особисто я, та багато односельчан навіть не знали про збори, чи правильно буде сказати громадське слухання (на мою думку, мабуть потрібно було розвішати об’яви, сільським депутатам на своїх дільницях оповістити людей). Прийшло 60-80 осіб, проголосували не зовсім розуміючи наслідки і все - "ТАК ВИРІШИЛА БІЛЬШІСТЬ". А населення між іншим села Таборівка понад 1500 осіб. Мені зовсім не байдуже, що буде далі, кому будуть потрібні люди... "Бузькій сільській громаді?"…. щось я не думаю так. Просто шкода, що думка більш ніж 1400 громадян села Таборівка не враховані.


Iм'я -