На Миколаївщині відбувся тренінг-навчання із запобігання виникнення африканської чуми свиней!

    5 жовтня 2016 року у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Миколаївській області за участю фахівців інституту ветеринарної медицини НААН України та Асоціації тваринників України проведено тренінг-навчання з питань ефективних заходів профілактики африканської чуми свиней (Далі –АЧС). У роботі тренінгу взяли участь керівники та фахівці свинарських господарств області, в.о. начальників управлінь Держпродспоживслужби в районах. Усього в роботі тренінгу взяло участь – 49 осіб.
   На сьогоднішній день африканська чума свиней є однією з найбільш небезпечних хвороб свиней. Адже окрім того, що вона швидко розповсюджується, ця хвороба не лікується. Майже у 100% випадків інфікована тварина гине. А при виявлені осередку захворювання на свиногосподарстві запроваджується спеціальний режим, проводяться профілактичні заходи, і, що найбільш сумно, все поголів’я знищується.
     На сьогодні хвороба охопила не тільки країни СНД (Україна, Білорусь, Росія), а й частину Європейського Союзу ( Латвія, Литва, Естонія, Польща ), тобто східно-європейський регіон. У нашій країні ситуація з АЧС продовжує набирати загрозливого характеру. З 2012 року в Україні зареєстровано 112 випадків АЧС у цьому році – 55 випадків ( 53- домашні, 2-дикі). Сьогодні АЧС – виклик для всіх тваринників і для держави в цілому! Майже 97% спалахів АЧС, зафіксованих сьогодні в Україні, виникли у приватному секторі. Але промислове ведення свинарства теж у групі ризику – будь-яке, навіть незначне порушення вимог утримання може призвести до колосальних економічних збитків. При спалаху хвороби відбувається тотальне знищення поголів’я.
                              Як зупинити АЧС: рекомендації щодо необхідних заходів
                                у свинарських господарствах та для власників свиней:
- Перевести господарства різних форм власності у «закритий» режим роботи, без вигульного утримання.
- Забезпечити господарство огорожею ( бажано подвійною). Унеможливити доступ на територію ферм бродячих собак, котів та диких тварин. На території за огорожею, шириною не менше 100 метрів, розкласти приманки, а біля огорожі встановити пастки для щурів та мишей.
- Територію за периметром огорожі свиногосподарства шириною 2-5 метрів оборати та посипати, періодично хлорним вапном.
- Налагодити роботу дезбар’єрів та санпропускника. В’їзд транспорту виключно через постійно діючі дезбар’єри. Обробка транспортних засобів при в’їзді – виїзді. Вхід і вихід персоналу та робітників здійснювати за відміткою у спеціальному журналі реєстрації, тільки через санпропускник з дезковриками на вході та виході та повною заміною спецодягу. Забезпечити персонал господарств змінним спецодягом та спецвзуттям. Прання та дезінфекцію спецодягу проводити виключно в господарстві.
- Дезінфікувати сухим хлорним вапном основні дороги, якими пересувається транспорт та персонал на території ферми.
- Заборонити відвідування свиногосподарства стороннім особам.
- Створити умови для відлякування з ферм синантропної птиці. Вікна, вентиляційні ходи обладнати захисними ( москітними ) сітками.
- Працівникам господарства заборонити утримування свиней для власних потреб. Забезпечити харчування працівників та заборонити приносити та територію господарства їжу з собою.
- Заборонити працювати в господарствах особам, що займаються полюванням.
- Проводити щоденний клінічний огляд свинопоголів’я.
- Кожен випадок загибелі свиней з підозрою на АЧС піддавати лабораторному дослідженню на предмет виявлення збудника.
- Забезпечити термічну обробку кормів, сушку зерна, що гарантує знищення збудника АЧС.
- Заборонити використовувати для годівлі м'ясо – кісткове борошно, продукти тваринного походження, харчові відходи тощо.
- Переміщення тварин за територію господарства проводити виключно з рамп, розміщених на лінії демаркації ( огорожі господарства), без в’їзду транспорту на територію. Закріпити внутрішньогосподарський транспорт, що не полишає внутрішній периметр господарства. Після кожного переміщення тварин транспорт, рампи, майданчики перегрузу ретельно дезінфікувати.
- Комплектацію поголів’я свиней проводити виключно з благополучних країн та зон щодо АЧС.
- Ізолятори для карантинування свиней розташовувати на відстані не менше 3 км від господарства. Карантинування свиней не менше 45 днів.
- Організувати санацію сховищ гноївки, обсипати периметр ( по краю, шириною не менше 0,5 м.) хлорним вапном, не рідше 1 разу на тиждень.
- У кожному господарстві створити резерв дезінфектантів.
- Забезпечити щоденний контроль заповнення дезбар’єрів та дезковриків. Проводити регулярну дезінфекцію приміщень, дезінсекцію, дезакаризацію та дератизацію.
- Посилити інформаційно - просвітницьку роботу серед населення, щодо попередження АЧС, недопустимості несанкціонованої торгівлі тваринами та свининою, недопущення захоронення загиблих тварин на смітниках, узбіччях та лісосмугах.
- При раптовій загибелі тварин своєчасно повідомляти державну службу ветеринарної медицини за адресою м. Вознесенськ, вул.. Зої Космодем’янської 2, т. 4-01-00, 4-02-14, 4-46-43, 4-26-73.       

                                                                                                                                                                             Управління Держпродспоживслужби
                                                                                                                                                                             у Вознесенському районі.

Дата: 10.10.2016 / Переглядів: 733 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -