Як запобігти зараженню гельмінтозом!

         Гельмінтози — широко поширені захворювання, що викликаються різними паразитичними черв’яками (гельмінтами або, по-простому, глистами). Усього відомо більше 150 гельмінтозів людини. Найчастіше зустрічаються гострики, аскариди, солітер і лямблії (печінкові глисти).

      Про глисти, звичайно, неприємно говорити. Але живуть в організмі людини паразити, викликають хворобливі ураження окремих органів або загальне порушення здоров’я. У дітей, які хворіють на гельмінтоз, часто спостерігаються відставання в розвитку, затримка росту, відсутність апетиту.

        Прояв хвороби може бути різним, воно залежить від виду глистів, місця їх локалізації в організмі людини, кількості.

Як розпізнати?

       Найчастіше всередині дитячого організму прописуються аскариди, лямблії, гострик. Але не панікуте завчасно. Для початку слід здати аналізи.

Якщо паразити все ж виявлені, вигнати їх за допомогою одних лише народних методів не можна. Але не варто засмучуватися. На сьогоднішній день в медицині існує величезна кількість досить ефективних і малотоксичних засобів для лікування гельмінтозу.

       В аптеках є цілий спектр антигельмінтних препаратів, як правило, у вигляді таблеток, суспензій. Необхідно пройти повний курс лікування, рекомендований лікарем, а потім зробити повторні аналізи.

Важлива профілактика.

Важлива профілактика.

Спосіб уникнути зараження однаковий для всіх видів глистів – профілактика:

  1. Ретельно мий руки перед їжею і стеж, як миє руки дитина.
  2. Обдавати окропом зелень, що подається до столу в сирому вигляді.
  3. Ретельно мийте овочі, фрукти (краще обдавати окропом).

  4. Не пийте сиру воду з-під крана, з колодязів і джерел.
  5. Взимку дитина не повинна облизувати бурульки, сніг.
  6. Не вживайте у їжу сиру рибу, недоварене чи погано просмажене м’ясо. Для оброблення сирої риби і м’яса потрібно використовувати окрему дошку.
  7. Не купайтеся в невідомих водоймах.
  8. Застосовуйте репеленти, які відлякують комарів і мошок. Кровоссальні комахи є переносниками ряду гельмінтів.

  9. Проведи профілактику глистових захворювань у домашніх вихованців.

       Профілактикою зараження глистами (глистної інвазії) у дітей є в першу чергу гігієна. Необхідно мити руки і вмивати дитину після прогулянки, мити руки перед їжею, витирати руки вологими серветками, якщо дитина грається на дитячому майданчику і в пісочниці. Обов’язково мити фрукти, овочі, ягоди.

І звичайно, з метою профілактики, раз на півроку проводь дегельмінтизацію всієї своєї родини, включаючи домашніх тварин. Заразитися можна скрізь і всюди, не варто сильно боятися і надмірно драматизувати. Пам’ятай: головне вчасно виявити захворювання і застосувати відповідні заходи.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

Дата: 13.09.2016 / Переглядів: 5167 / Комментарії - 2 шт.

Iм'я -