Обережно! Африканська чума свиней!

Вознесенський район визначено 20 кілометровою зоною нагляду навколо села Підлісне Новоодеського району !!!

Управління Держпродспоживслужби у Новоодеському районі повідомляє, що відповідно до звіту ДНДІЛДВСЕ (м. Київ) при дослідженні патологічного матеріалу від свині, відібраного в селі Підлісне Новоодеського району виявлено африканську чуму свиней.

Відповідно до рішення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоодеській РДА від 11.08.2016 року, запроваджено карантин по африканській чумі свиней в селі Підлісне Новоодеського району та визначено зону захисту в радіусі – 3 км від с. Підлісне, включаючи с. Новоукраїнка, визначено 20-ти кілометрову зону нагляду, до якої ввійшли населенні пункти Вознесенського району: село Білоусівка, с. Дорошівка, с. Григорівське, село Вознесенське, село Малосолоне, село Рацинська дача, село Троїцьке, село Щербані, село Шевченко, село Щербанівське, село Трудове, село Василівка.

 Нагадуємо, що найефективніший спосіб боротьби із африканською чумою свиней – повне знищення поголів’я.

Заходи в епізоотичному осередку:

- вилучають всіх свиней та отриману від них продукцію;

- вилучених тварин піддають умертвінню безкровним методом та спалюють;

-  після вилучення тварин складаються акти, на основі яких буде здійснюватися компенсація згідно з наказом Мінагрополітики та продовольства України від 05 березня 2014 року № 81.

Надані доручення: голові Щербанівської сільської ради провести в зоні захисту с. Новоукраїнка облік свиней та попередити власників свиней про заборону продажу, переміщення, вигульного утримання та безконтрольного забою свиней.

 Забороняться ввозити або вивозити із зони захисту будь-яких домашніх тварин без дозволу в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Вознесенському районі.  Рекомендувано власникам тварин у зоні захисту забити свиней для своїх потреб з дотриманням ветеринарно-санітарних правил.      

Заходи в зоні нагляду:

- провести облік усього поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності на території сільських рад, з наступним посиленим спостереженням за ними;

- провести знищення бродячих котів і собак гуманними методами, а також дератизацію (приманки від мишей та щурів) на фермах та подвір’ях громадян;

- негайно інформувати державну службу ветеринарної медицини району про виявлення захворювання чи загибель свиней;

- проводити роз’яснювальну роботи серед населення та власників тварин про небезпеку африканської чуми свиней і заходи біозахисту.

- забезпечити контроль за переміщенням вантажів з тваринами по супровідним документам на території району;

- вжити вичерпних заходів щодо запобігання та недопущення торгівлі продуктами харчування тваринного походження, живими свинями у не встановлених місцях та на стихійних ринках.

 - провести відстріл диких кабанів в мисливських угіддях з послідуючим відбором проб біоматеріалу спеціалістами ветеринарної медицини району з метою моніторингу АЧС в дикій фауні;

- провести знищення бродячих собак та котів на території мисливських угідь;

- терміново інформувати ветеринарну службу району про виявлення захворювання чи загибель диких кабанів.

В зоні нагляду забороняється торгівля на ринках живими свинями, м’ясом з них, продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів.

Власникам тварин, приватним підприємцям Вознесенського району, міста Вознесенськ, які займаються закупівлею свиней, здійснювати забій свиней лише вирощених у власному домогосподарстві відповідних населених пунктів району, під наглядом лікаря ветеринарної медицини.

Відповідальність по африканській чумі свиней визначена законодавством Ураїни: Стаття 251 Кримінального кодексу. Порушення ветеринарних правил.

- Порушення ветеринарних правил, яке спричинило поширення епізоотії або інші тяжкі наслідки, - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Свідомо і зважено оцінюйте ситуацію, що склалася! Перш за все – неодмінно повідомляйте про факти захворювання свиней, звертайтеся за адресою: місто Вознесенськ, вулиця Зої Космодем’янської 2. Для цього працюють телефони «Гарячої лінії!»: 4-01-00; 4-02-14; 4-46-43; 4-26-73.  Не викидайте трупи свиней, їх потрібно спалювати. Боятися  й приховувати факти немає чого. Навпаки, треба викликати спеціалістів, які нададуть поради й рекомендації та проведуть дезінфекцію приміщення.

    

Управління Держпродспоживслужби

у Вознесенському районі

Дата: 26.08.2016 / Переглядів: 1148 / Комментарії - 5 шт.

Iм'я -