Як пережити спеку

     Ось знову настала спека! Стовпчик термометра неухильно піднімається. Офіс без кондиціонера, громадський транспорт без ковтка свіжого повітря, невтішний прогноз із сонцем і штилем. Як вижити у спеку?

        Зберемо волю і знання в кулак і складемо список необхідного для виживання на спеці.

         Першим пунктом поставимо ВОДУ. Спека страшна зневодненням. Людині треба більше пити в жарку погоду - до 2,5 л на день, тому запасемося пляшками з жаданою вологою. Не беремо до уваги газовану воду та солодкі напої, візьмемо тільки негазовану мінералку чи прохолодний зелений чай. Якщо мають пробки в транспорті, в сумку покладемо ще й пляшечку з некип'яченої водою. При наближенні непритомності буде що вилити собі на голову. До льоду поставимося з обережністю: нерозумно на спеці підхопити ангіну.

         Другим пунктом підуть правильні одяг, взуття та головні убори. Викреслюємо синтетику, колготки і темні, важкі капелюхи. Зупинимо свій вибір на бавовні і льоні. Головний убір - тільки світлий і тонкий. Взуття виберемо максимально відкрите. Якщо ходити доведеться багато, краще надягти вільні текстильні туфельки або босоніжки, так як ступні під вечір можуть сильно набрякнути.

        Третім пунктом у списку стоїть душ при будь-якому зручному випадку. На роботі побалуємо себе водою з розпилювача. Для цього підійде будь-який порожній флакон з-під дезодоранту. Руки, плечі, шия, волосся і обличчя завжди можна освіжити, навіть не виходячи з-за столу. Вдома приймаємо контрастний душ - так часто, як захочеться.

        Четверте у списку - прогулянки. Якщо можливо, обмежимо свій вихід на вулицю вдень з 11 до 16 годин. Якщо вихід на спеку неминучий - пересуваємося короткими перебіжками в тіні дерев.

      П'яте - вентилятор або кондиціонер. Не слід включати кондиціонер на максимальне охолодження і вставати під його потужний обдув. У цьому випадку застуда гарантована. Оптимальна температура для охолодження приміщення повинна бути виставлена на +20 - + 21 градус.

       Далі - косметика. Намагаємося по мінімуму користуватися тональними кремами і рум'янами. Чим більше шкіра буде дихати, тим нам прохолодніше. Не  бризкаємо на відкриті ділянки тіла дезодоранти й парфуми. Опіки під сонцем на цих місцях нас точно не прикрасять. Тим, хто володіє блідою шкірою швидко обгорають, в косметичку слід додати засіб від засмаги з максимальним ступенем захисту.

       Не забуваємо, що у жарку пору року слід повністю відмовитися від вживання спиртних напоїв. Їх споживання у спеку може викликати підвищення тиску, порушення роботи серця навіть у здорових молодих людей. Шкідливим є також і пиво.  Слід обмежити або повністю відмовитися від сигарет. Адже нікотин підвищує і без того підвищений спекою тиск.

        Особливу увагу приділіть захисту від сонця дітей, адже для перегріву їм вистачить значно меншого часу. Ні в якому разі не залишати дітей закритими в машині!

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР

Дата: 06.07.2016 / Переглядів: 569 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -