Яких лікарів потрібно відвідати з дитиною перед 1 вересня?

Літо поступово наближається і до 1 вересня залишилося так мало часу. Тому ми поговоримо про діток, які увійдуть в новий етап свого життя - підуть до школи. Це хвилюючий момент і для батьків,і для дитини. Як до нього підготуватися з медичної сторони, важливо обговорити зараз, покище залишилося не багато часу.

В першу чергу дитині потрібно пройти медичну комісію. Це потрібно для визначення, чи здорова дитина, як вона розвивається, чи зможе виконувати на уроці фізкультури всі вправи тощо. У кабінеті лікаря вам дадуть направлення на аналізи і медичну форму. Простіше кажучи, це лист, на якому буде вказано список всіх лікарів, яких потрібно пройти.

Багато батьків висловлюють чимало нарікань на те, що у них немає часу стояти в черзі під кабінетом: навіщо проходити стільки фахівців? Відповідь проста: кожен фахівець, даючи свій висновок, чітко визначає, що потрібно зробити у разі виявлення патології.

Лабораторні дослідження

Аналіз крові покаже, чи не страждає дитина на анемію, чи немає в організмі запального процесу тощо. Аналіз сечі дасть інформацію про роботу нирок. Аналіз калу покаже, чи немає у дитини глистів. Це основні три аналізи, які потрібно здати. За направленням сімейного лікаря, при необхідності, потрібно пройти електрокардіографічне дослідження (ЕКГ).

Тепер поговоримо про лікарів.

Окуліст

Діагностувавши поганий зір у дитини, він може призначити окуляри та радити посадити дитину за першу парту. Якщо це вчасно не зробити, гострота зору може зменшитися. А відновити зір буде вкрай проблематично й не завжди можливо.

Лор

Визначить, як дитина чує, чи є запалення в ротовій порожнині, як вона дихає носом. У багатьох дітей виявляють хронічний тонзиліт та аденоїди. Завдяки цьому огляду батькам розкажуть, як уникнути частих ангін, фарингітів, що робити з аденоїдами, щоб дитині легше дихалося.

Дитячий хірург

Визначає, чи є викривлення постави, плоскостопість. Важливо, щоб у школі висота парти відповідала зросту дитини, інакше це загрожує викривленням хребта, а якщо воно вже є, тим більше.

Стоматолог

Перевірить прикус, чи немає карієсу, запалення ясен. Якщо у дитини молочні зуби, це не означає, що їх не потрібно лікувати, карієс може перейти і на постійні зуби. Крім того, хворі зуби - це джерело інфекції, який може сприяти розвитку інших захворювань.

Логопед

Перевірить мову дитини. Якщо дитинане вимовляєпевнілітери,докторрозповість пропрості талегківправидля поліпшеннявимови.

Психіатр

Дивиться, чи немає у дитини розумової відсталості. Лікар визначає, чи можна дитині перебувати в загальноосвітній школі та вчитися за загальною програмою або ж їй потрібна спеціальна школа зі спрощеною системою отримання знань.

Необхідність консультацій інших лікарів-спеціалістів (невролога, алерголога, інфекціоніста, імунолога та інших) визначає сімейний лікар.

Сімейний лікар

Робить висновок. Для цього дитину зважують, міряють зріст, визначаючи, не відстає дитина в розвитку. Далі лікар дивиться аналізи, слухає серце, легені і повністю оглядає дитину. Також обов'язково потрібно провести пробу Руф'є. Вона показує, як серце справляється з навантаженням, - для цього лікар попросить дитину поприсідати та проведе підрахунок пульсу до навантаження, після та через певний час. Для чого це потрібно?

Вся справа в тому, що, на превеликий жаль, в останні роки фіксується дуже багато випадків зупинки серця під час занять фізкультурою. Тому, якщо за всіма показниками дитина здорова, але результат проби буде незадовільним, то в медичній формі напишуть не основну групу на фізкультуру, а підготовчу, щоб дитина виконувала тільки ті вправи, які їй не зашкодять.

Все робиться лише на благо дитини. Тому, шановні батьки, не зволікайте. Своєчасно звертайтеся до лікарів, проходите медичну комісію, готуйте дитину до відповідального дня 1 вересня. Нехай цей день запам'ятається вам як світле свято нового етапу в житті вашої дитини!

 

 

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

 

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР.

Дата: 24.05.2016 / Переглядів: 832 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -