Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
СОНЯЧНІ ОПІКИ: ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА
Щороку тисячі відпочиваючих прагнуть в теплі краї, до моря. Але крім теплого ласкавого моря туристів чекає сонце, яке в пік своєї активності здатне заподіяти тільки шкоду. Опіки, теплові удари, виникнення онкологічних захворювань шкіри згодом – результат безтурботного ставлення до небезпечних сонячних променів.
Якщо Ви їдете до моря не за хворобами, а за красивою рівномірною засмагою, якщо Ви серйозно ставитесь до свого здоров’я, тоді Ви повинні дотримуватись таких правил:
- По-перше, пам’ятайте, що сонце особливо активне з 10-ї ранку до 16-ї години. У цей час краще зовсім не з’являтися на сонці, бо Ви ризикуєте не засмагнути, а згоріти буквально за декілька хвилин (особливо це стосується людей зі світлою чутливою шкірою). Якщо Ви шукаєте відповідь на питання: «Як правильно засмагати?», не лінуйтеся встати зранку та раніше відправитися на пляж – до восьмої години.
Починайте засмагати з 5-10 хвилин на день, поступово (протягом тижня-двох, залежно від типу шкіри) доводячи час перебування на сонці до двох годин на день. Не забувайте враховувати час, який Ви витрачаєте на те, щоб дійти до моря, скупатися і дійти назад до свого місця на пляжі. Не секрет, що згоріти можна і під час купання в морі (будь-якому іншому водоймищі): плечі і спина особливо піддаються впливу сонця в цьому випадку. Тому в перші дні перебування на морському курорті краще не оголюватися відразу, а робити це поступово. Купатися спочатку можна у футболці, що закриває плечі, спину. А коли Ваша шкіра звикне до сонячних променів, можна оголитися до купальника.
Пам’ятайте також про просте правило: чим ближче Ви знаходитесь до води, тим швидше Ви засмагнете. Це пояснюється властивістю води відбивати сонячні промені, в результаті чого їх вплив посилюється. Також можна підгоріти, якщо не обтиратися рушником відразу після виходу з води, а обсихати на сонечку – краплі води на шкірі діють, немов маленькі лінзи. Тому в перші дні перебування на пляжі краще утриматися від засмагання на краю пляжу, а також від висихання природним способом. Такі підготовчі заходи гарантують рівномірну й тривалу засмагу, мінімальну школу сонця для організму.
Захисту від сонячних променів потребує не тільки шкіра, а й обличчя, очі, волосся. Для обличчя потрібно підібрати спеціальний сонцезахисний крем, ні в якому разі не використовувати для візиту на пляж декоративну косметику. Головний убір з широкими полями, сонцезахисні окуляри – обов’язковий набір під час перебування на сонці.
Якщо Ви нехтували заходами безпеки і все-таки обгоріли вам слід знати декілька простих рецептів, щоб зняти біль та прискорити процес загоєння і відновлення шкіри. Адже шкіра може виконувати свої функції тільки в неушкодженому, здоровому стані.
Сонячні опіки проявляються вже увечері або наступного дня після прийняття сонячних ванн. Виглядає опік як запалення: шкіра сильно червоніє, з’являється хвороблива печія, при сильних опіках можуть з’являтися пухирі. Як правило, сонячні опіки супроводжує головний біль, нудота, озноб і нездужання.
Якщо в домашній аптечці є протиопікові мазі або аерозолі, скористайтеся ними – і Ви можете швидко зняти запальний процес. Якщо ж таких спеціальних засобів немає,то:
- охолодіть шкіру за допомогою звичайної холодної води з-під крану; по можливості прикладіть на 15-20 хвилин до хворого місця шматочки льоду, загорнуті в мокру тканину. Якщо немає льоду, прикладіть будь-який продукт з морозилки, загорнутий у рушник;
- прикладіть на місце опіку зрізану сиру картоплину: картопляний крохмаль швидко пом’якшує і заспокоює шкіру. Можете зробити кашку з тертої картоплі і нанести її на місце опіку. Змінюйте картопляну масу кілька разів, як тільки вона нагріється;
- пийте велику кількість води, їжте більше фруктів і овочів (кавун, диня, буряк);
- не повторюйте помилку двічі, адже шкіра після сонячного опіку вимагає відновлення близько 3-6 місяців. Якщо обгоріла шкіра злізла, то новий шар ніжніший, незахищений і чутливіший. Це означає, що обгоріти можна ще сильніше і швидше. Будьте обережні, захищайте себе від опіків одягом і спеціальними сонцезахисними засобами з найвищим ступенем захисту.
Не буде зайвим попередити, що не можна проколювати пухірці, які утворилися на шкірі від сонячних опіків. Ви можете занести інфекцію і тим самим збільшити больові відчуття.
Усіма вищезгаданими засобами і порадами можна користуватися лише якщо шкіра у Вас почервоніла і запалилася, але якщо у Вас піднялася температура, з’явилися хворобливі пухирі, сонячні опіки займають велику частину тіла, і Ви погано себе почуваєте – негайно зверніться до сімейного лікаря.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР
Дата: 18.05.2016 / Переглядів: 1576 / Комментарії - 0 шт.