Як зберегти здоров'я влітку

     Все ближче літо. За допомогою тепла, сонця і води можна не тільки зміцнити, а й покращити здоров'я - і своє, і своїх близьких. Тим більше прикро хворіти влітку. Які небезпеки нас можуть чекати і як захиститися від них?

     Якщо зима - час застуд, то  літо небезпечно кишковими інфекціями. Висока температура повітря сприяє  розмноженню хвороботворних бактерій. Небезпечно як достаток мікробів, так і їх  токсини , що потрапили в організм з їжею. Причиною хвороби можуть бути, як не сумно, не тільки неякісні продукти , а й банальне недотримання правил гігієни.

     Якщо ви остаточно зголодніли і збираєтеся  перекусити у вуличному кафе, зверніть увагу:  чи є умивальник для рук  (і чи використовується він),  чи правильно зберігаються численні бутерброди. Обробка продуктів у мікрохвильовій печі не гарантує відсутності збудників небезпечних захворювань. Вберегтися можна, лише виконуючи правила особистої гігієни. Обов'язково потрібно щоразу  мити руки перед їжею і після відвідин туалету .

     Літо радує нас появою великої кількості  овочів і фруктів. Чим це може бути небезпечно? Ми горимо бажанням порадувати близьких і себе першими в цьому сезоні ласими дарами природи, але ж часто  недобросовісні фермери , щоб прискорити дозрівання того чи іншого фрукта чи овоча, буквально нашпиговують їх  добривами.

        Ще одна небезпека, пов'язана з покупкою плодів і овочів: вибираючи найсмачніші, ми пробуємо їх прямо на ринку. Але навіть на чистих на вигляд плодах і ягодах може бути  безліч мікробів .

       Громадський транспорт  - є джерело небезпеки - поручні, сидіння, запилені вікна сумнівної чистоти. Постарайтеся не в дорозі, а, прийшовши додому, ретельно вимити руки, краще до ліктів, з милом.

       Спекотно !... Так і хочеться залізти у воду!  Але вода - це не тільки небезпека потонути. Водоймища - один з частих  джерел кишкових інфекцій , адже не секрет, що дизентерія, черевний тиф, сальмонельоз і холера поширюються через воду. "Звідси мораль":  купайтеся тільки у перевірених санепіднаглядом водоймах.

    Бережіться переохолодження. Влітку всі прагнуть охолодити себе найрізноманітнішими способами. Крижані напої та морозиво – не перестарайтеся з ними! Пам’ятайте, що переохолодження дуже послаблює імунітет.

 

     Якщо Ви відчули ознаки захворювання,  не соромтеся звернутися до лікаря. Цим Ви вбережете себе від розвитку грізних ускладнень, а свою сім'ю від зараження.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

                                                                       Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР

Дата: 18.05.2016 / Переглядів: 982 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -