Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
Володимир Красьоха: «Сучасне акушерсько-гінекологічне відділення – інвестиції у майбутнє»
Медична галузь нині переживає не прості часи реформування, запровадження нових європейських стандартів. Вознесенська центральна районна лікарня намагається йти в ногу з часом, хоча недостатнє фінансування медичних закладів не рідко стає на заваді втіленню нових реформаторських ідей. Віднедавна заклад очолює Володимир Красьоха, який до цього обіймав посаду заступника головного лікаря. Про амбітні плани молодого керівника та перспективи покращення якості медичних послуг для мешканців Вознесенщини – в інтерв’ю з головним лікарем.
- Володимире Володимировичу, що Ви очікуєте від медичних реформ, які активно обговорюються впродовж останніх двох років?
- Станом на сьогодні наша лікарня, як і вся медична спільнота України, чекає затвердження нової моделі охорони здоров’я. Чекаємо від політиків, щоб нарешті був затверджений гарантований пакет медичних послуг і ми перестали дурити один одного, що медицина в Україні – безкоштовна. Чекаємо автономії медичних закладів, коли лікарні стануть конкурувати та боротися за пацієнта, бо він матиме вибір лікувального закладу. Куди він звернеться, туди і підуть гроші за послугу. А держава як закупівельник цих послуг, буде їх оплачувати, а не утримувати величезні лікарні, як маємо нині. Ну і звісно, чекаємо на справжню страхову медицину.
- Як це позначиться на роботі нашої районної лікарні?
- Сподіваюсь, що позитивно. Приведу приклад: колись Вознесенська ЦРЛ була розрахована на 800 ліжок. Відповідно – була потреба у величезних за площею будівлях, які виконували своє призначення, або будувались для певної мети. Відповідно до постанови Кабміну, усі медичні заклади України мають привести ліжковий фонд у відповідність. На кінець 2015 року у нас залишалось 325 ліжок і ті не були стовідсотково заповнені. Наразі Вознесенська ЦРЛ має 275 ліжок, хоча, відповідно до розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації, нам рекомендовано ще скоротити їх кількість до 211. Звісно, що адміністрація закладу не поспішає з такими радикальними заходами, адже нині запущено процес об’єднання громад, в рамках якого в перспективних планах створення на базі Вознесенської ЦРЛ міжрайонного округу вторинної медичної допомоги. Але вважаю доцільним фінансувати лише ті ліжка, в яких є реальна потреба цілодобового перебування та медичного супроводу пацієнта. Інші ж хворі, які потребують медичної допомоги, мають можливість проходити лікування амбулаторно на денному стаціонарі.
- У травні під патронатом міського голови Віталія Лукова планується проведення благодійного заходу «Вечір в стилі JEANS», частина коштів від якого підуть на підтримку міського проекту «Ремонт акушерсько-гінекологічного відділення Вознесенської центральної районної лікарні»? Чому вибір впав на Ваш заклад і саме на вищезгадане відділення?
- Дійсно у місті багато проблем, вирішення який потребує значних фінансових затрат. Вистачає їх і в лікарні (зокрема ремонту, заміни вікон і дверей потребує і наше інфекційне відділення). Однак будівля нинішнього пологового відділення давно потребувала капітального ремонту. Ще 10 років тому був розроблений проект для її реконструкції, вартість якого ще на той час складала 10 мільйонів гривень. Дане приміщення існує з 1964 року і не відповідає сучасним стандартам та вимогам. Зокрема, там відсутнє підвальне приміщення, а існуюча система водопостачання та водовідведення не дозволяє створити окремі пологові зали та палати, оснащені санвузлами. У нас хороші лікарі – акушери-гінекологи, досвідчені, високопрофесійні, але через відсутність належних побутових умов наші породіллі часто обирають пологовібудинки інших міст, де створені комфортні умови для жінки і її новонародженої дитини. Тому акушерсько-гінекологічне відділення стало пріоритетним, а наші аргументи на його користь – більш переконливими для керівництва міста. І ми раді тому, що міська влада відгукнулась і обрала наш проект для благодійної акції.
- Де буде розміщуватись нове акушерсько-гінекологічне відділення?
-На другому поверсі, так званого, хірургічного корпусу. Там просторі світлі палати і коридори, є окремий вхід. Вагітним та породіллям там буде затишно і комфортно. У новому відділенні буде три пологових зали, палати, оснащені душами, бойлери для підігріву води, рукомийники, туалети, тобто умови перебування у відділенні будуть максимально наближені до домашніх. Адже очікування дитини – це свято для батьків, тож і враження від відділення, де виношують чи народжують малюка мають бути тільки позитивними.
Однак мене як керівника більше турбує організація та якість надання медичної допомоги, адже на терезах – два життя – жінки та дитини. Вкрай важливим є те, що нове відділення буде розміщуватись в одній будівлі з реанімацією та операційною, що значно скоротить ймовірні ризики для пацієнтів та часдлялікарів при наданні ургентної допомоги. Не секрет, що нині почастішали такі прояви, як патології вагітності та новонароджених, що є наслідком екологічних проблем, нездорового способу життя батьків тощо. Тож розміщення акушерсько-гінекологічне відділення в хірургічному корпусі є життєво необхідним як для пацієнтів, так і для медперсоналу.
- Що буде зі старим приміщенням?
-Частину його ми переобладнаємо під харчоблок, а іншу частину – під службове житло для медпрацівників. Через відсутність службового житла, маємо серйозну проблему із залученням молодих спеціалістів.
Процес реорганізації у Вознесенській ЦРЛ, який ми розпочинаємо у поточному році, спрямований наекономію енергоресурсів та фінансів. У наших подальших планах –перенести окремі відділення ЦРЛ в інші корпуси та звільнити енергозатратні будівлі, в яких знаходиться харчоблок та пральня, оскільки іншого призначення вони не виконують. На утримання цих будівель площею близько тисячі тапівтори тисячі квадратних метрів лікарня щороку витрачає великі кошти.
- Який кошторис проекту «Ремонт акушерсько-гінекологічного відділення Вознесенської ЦРЛ»?
- Наші фахівці, після попередніх консультацій з обласними спеціалістами, склали перелік необхідних ремонтних робіт: заміна вікон, дверей, освітлення, підлоги. Потрібно закупити бойлери,керамічну плитку, сантехніку, шпаклівку, фарбу, тощо. Тобто, лише витратні матеріали, за попередніми підрахунками, обійдуться нам в 560 тисяч гривень. Гадаю, не менше коштуватиме і виконання самих ремонтних робіт.
- Коли мешканцям міста та району слід очікувати відкриття нового акушерсько-гінекологічного відділення?
- Якщо на благодійній «джинсовій» вечірці вдасться зібрати необхідні кошти, то ремонтні роботи розпочнемо вже в червні. Звісно, хотілося б якнайшвидше здійснити перехід зі старого відділення у нове, щоб до кінця цього року наші жінки та медпрацівники отримали ті умови, на які вони заслуговують і які відповідатимуть сучасним, наближеним до європейських, стандартам. Все буде залежати від фінансування. Ми будемо раді не лише фінансовій підтримці, а будь-якій допомозі – забезпечення будівельними матеріалами, бригадою будівельників, втіленням креативних ідей в життя у вигляді облаштування палати чи одного з пологових залів… Головне, щоб це було з душею та добром до людей. По-суті, ми робимо спільну справу на благо наших громадян. Якщо кожен перейметься таким важливим питанням, як створення сучасного акушерсько-гінекологічного відділення у нашому місті та районі та докладе до цього максимум зусиль, то в результаті отримаємо неоціненне надбання не лише для сучасного покоління, а інвестиції у майбутнє наших дітей та онуків.
- Дякую за розмову.
Розмову вела Людмила Пацалюк
Дата: 26.04.2016 / Переглядів: 1089 / Комментарії - 0 шт.