Всесвітній День здоров’я в 2016 році присвячений цукровому діабету

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, спрямований на звернення громадської уваги до проблем і питань, які пов’язані зі збереженням здоров’я населення. У кожній країні дозволено присвячувати цей день захворюванням, які є найбільш розповсюдженими на даній території. В Україні однією з таких хвороб є цукровий діабет – надзвичайно складна та важлива проблема національної системи охорони здоров'я.

Цукровий діабет – глобальна медико-соціальна і гуманітарна проблема XXI століття, яка турбує сьогодні все світове співтовариство. Ще двадцять років тому кількість людей у всьому світі з діагнозом «цукровий діабет» не перевищувало 30 млн.

На сьогодні, за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), діабет набуває справжньої епідемії - близько 300 мільйонів людей хворіють на діабет і, за прогнозами експертів, протягом 30 років це число збільшиться вдвічі; кожні 10 секунд у світі помирає 1 хворий на цукровий діабет, тобто щорічно - понад 3 млн. осіб.

 Цукровий діабет - ендокринне захворювання, для якого характерний високий рівень глюкози в крові. Характеризується хронічним перебігом і порушенням усіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального і водно-сольового. Причиною цього явища вважають абсолютний або відносний дефіцит інсуліну - гормону, що виробляється підшлунковою залозою. Дане захворювання призводить до порушень процесу обміну речовин, крім того, провокує розвиток ускладнень. Клінічні прояви хвороби іноді можуть бути пов'язані з перенесеною інфекцією, психічною травмою, панкреатитом, пухлиною підшлункової залози. Нерідко цукровий діабет розвивається при ожирінні та деяких інших ендокринних захворюваннях. Певну роль може грати також спадковість.

Цукровий діабет - прогресуюче захворювання, яке потребує медичної допомоги протягом усього життя хворого. При цьому діабет невпинно молодшає, кожен рік вражаючи все більше людей працездатного віку. Тому бажано виявляти його як можна раніше. Дуже важливо, щоб лікар під час прийому пацієнта завжди звертав увагу на такі симптоми як:

підвищена потреба людини в рідині, що перевищує звичайну норму;

почастішання сечовипускання;

відчуття сухості у роті;

підвищений апетит;

загальна слабкість у всьому організмі і в м'язах;

сонливий стан;

свербіж шкіри;

зміни у вазі;

уповільнене загоєння ран.

Разом з тим, у хворих на цукровий діабет 2 типу, а це від 85% до 90% усіх випадків цукрового діабету у дорослого населення, захворювання частіше протікає безсимптомно. Це вимагає більш уважного обстеження тих категорій населення, які мають фактори ризику розвитку даної хвороби (ожиріння, цукровий діабет у родичів та ін.)

Початок захворювання на діабет 2-го типу можна відстрочити чи запобігти, дотримуючись правильного харчування, помірного фізичного навантаження та відпочинку.

 Лікування діабету, незалежно від клінічної форми захворювання, в першу чергу включає дієтотерапію, адже харчування при діабеті має бути особливим. Продукти при цукровому діабеті мають бути підібрані так, щоб організм отримував певну кількість вуглеводів, жирів і білків, вітамінів і мікроелементів в щоденному раціоні. Знати, що можна їсти при діабеті треба всім діабетикам.

Дієту при цукровому діабеті повинен рекомендувати лікар. Лише лікар, знаючи історію хвороби, керуючись результатами аналізів, може правильно оцінити ситуацію і надати рекомендації по харчуванню, яке найбільше підходять пацієнту.

Крім дієти, медичних процедур та іншого контролю діабету, пацієнт повинен змінити свій спосіб життя. Стандартні рекомендації для ведення здорового способу життя, такі як регулярні заняття спортом, здоровий сон, відмова від куріння, уважне ставлення до вживання алкоголю і так далі – набуває для діабетика найбільш важливого значення.

Правильний спосіб життя для людей з цукровим діабетом є одним з ключових моментів повноцінної взаємодії з навколишнім світом. Дотримуючись певних правил, можна значною мірою поліпшити якість життя. І мова не йде про відмову від смачної їжі і наявності виснажливих фізичних навантажень, швидше — про помірність у всьому.                 

Спосіб життя людей з цукровим діабетом — це здоровий спосіб життя, якого в ідеалі має дотримуватися кожна людина.   

В рамках Всесвітнього Дня здоров’я розпорядженням міського голови затверджені заходи, які проходитимуть в місті протягом 7-9 квітня. Так, 7 квітня проводиться «День відкритих дверей» в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини; спеціалістами Вознесенського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді міської ради

проводитиметься просвітницька роботи серед населення міста з роздачею буклетів, флаєрів; 9 квітня 2016 року на базі ДЮСШ відбудуться змагання з баскетболу; 9 квітня 2016 року - показові виступи громадських організацій спортивного напрямку біля фізкультурно-оздоровчого корпусу «Водограй» (стріт-воркаут).             .

СТЕЖТЕ ЗА СВОЇМ ЗДОРОВ'ЯМ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВИМИ!  

 

Сектор з питань охорони здоров’я

Дата: 07.04.2016 / Переглядів: 1174 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -