НА ОДЕЩИНІ ЗАФІКСОВАНО ВИПАДКИ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ!

Відповідно до інформації Головного управління ветеринарної медицини в Одеській області 17.03.2016 року в особистому підсобному господарстві в с. Милолюбівка Роздільнянського району Одеської області зареєстровано загибель поросяти.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 18.03.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС).

У вказаному господарстві на початку березня утримувалось 10 голів свиней (свиноматка, 8 поросят віком до 2-х місяців та підсвинок). Зі слів власника, з того часу загинули свиноматка, 6 поросят та підсвинок. До фахівців ветеринарної медицини власник звернувся лише 17.03.2016, при цьому в господарстві залишалося живим одне порося, яке за згодою господарів вилучено.

З метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху АЧС 19.03.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Роздільнянській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.

Крім того, 19.03.2016 із вказаного питання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Одеській обласній державній адміністрації.

Станом на 21.03.2016 в епізоотичному осередку проведено обхід усіх 82 дворів, при цьому вилучено 8 голів сприйнятливих тварин, які забиті та знищені шляхом спалювання. На в’їзді/виїзді функціонують ветеринарно-міліцейські пости. Транспорт оглядається та дезінфікується.

У зоні нагляду проводиться моніторинг (загибелі тварин не зареєстровано), заборонена реалізація свинини та продукції свинарства.

ВІд 22.03.2016 року в особистому підсобному господарстві у с. Надлиманське Овідіопольського району Одеської області зареєстровано загибель свині.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 23.03.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС).

Довідково: у 2015 році в Одеській області було зареєстровано 2 випадки АЧС у Савранському та Миколаївському районах. З початку 2016 року захворювання виявлено у Роздільнянському та Овідіопольському районах.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 23.03.2016 о 22.00 год. проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Овідіопольській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.

За попередньою інформацією в с. Надлиманське в господарствах населення утримується 147 гол. свиней.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

 

Ветеринарна служба Вознесенського району

Дата: 24.03.2016 / Переглядів: 437 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -