21 березня відзначається День людини з синдромом Дауна

Міжнародний день людини з синдромом Дауна з'явився в календарі пам'ятних дат у 2006 році. З тих пір цей День щорічно відзначають 21 березня і в цьому є певний символізм. Двадцять перший день третього місяця обраний для того, щоб показати, що синдром Дауна пов'язаний із трьома копіями 21-ої хромосоми.

Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. Синдром Дауна – це одна з найпоширеніших форм генетичних аномалій, і пов’язана вона з присутністю додаткової хромосоми в клітинах людини. На даний момент невідомо, чим саме викликана її поява. До асоційованих захворювань, ризик розвитку яких високий у людей з синдромом Дауна, можна віднести серцеві порушення, аномалії шлунково-кишкового тракту, порушення слуху та зору, порушення функції щитовидної залози. Про подібну специфіку повинні знати не тільки батьки дитини, але також і медичні працівники. Люди з синдромом Дауна можуть мати проблеми зі здоров’ям протягом усього життя, тому вони повинні мати доступ до адекватного медичного обслуговування, нарівні з іншими пацієнтами. А вся інформація про ускладнення, надана лікарями, повинна бути точною, зрозумілою і перевіреною.

Батьки дітей з синдромом Дауна змушені щодня боротися за гідне існування і майбутнє своїх дітей, долаючи величезний опір і нерозуміння з боку суспільства. Суспільство не готове сприймати дітей з цими відхиленнями, хоча, насправді, вони такі самі дітки, як і всі інші. Можливо, вони гостріше та більш чуттєво реагують на події, зовнішнє середовище, ставлення до себе та до інших… але, на справді, вони такі самі обдаровані, як інші діти.

Ці діти прийшли на світ, щоб що б звернути увагу на більш важливі речі, крім грошей є ще здоров’я.

 

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

Дата: 22.03.2016 / Переглядів: 906 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -