Обережно! Африканська чума свиней на Кіровоградщині !!!

На території України, а також у інших країнах продовжує бути напруженою ситуація щодо захворювання свиней африканською чумою.

Останні випадки АЧС зареєстровано 10.02.2016 року в особистому підсобному господарстві громадянина, який проживає в с. Рокита, Великобагачанського району, Полтавської області, зареєстровано загибель однієї із двох голів свиней. 11 лютого п. р. на Полтавщині у селі Великі Кринки, Глобинського району встановлено масову загибель свиней. На Житомирщині від 6.02.2016 року на території мисливського клубу ТОВ «КСК» в 58 кварталі Поташнянського лісництва, Радомишльського лісгоспу було виявлено 7 трупів диких кабанів.

Відповідно до інформації Головного управління ветеринарної медицини в Кіровградській області 15.03.2016 року в особистому підсобному господарстві громадянина, яке знаходиться на відстані близько 3 км від села Войнівка, Олександрійського району, зареєстровано загибель свиней. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи ( м. Київ ) 16.03.2016 року встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

 Управління ветеринарної медицини в Вознесенському районі вкотре наголошує, що в умовах напруженої епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні, здоров’я та благополуччя тварин, повністю залежить від громадської свідомості та дій осіб, які утримують цих тварин.

 У зв’язку з цим нагадуємо про необхідність безумовного дотримання наступних правил:

– утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

– не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

– обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

– не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

– забезпечувати закритий режим роботи господарства;

– у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин – невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

– не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

– утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

– не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;

– реалізовувати та купувати тварин і продукти харчування лише у встановлених для цього місцях, де є державний ветеринарний контроль та нагляд.

Дотримання вищевказаних елементарних заходів убереже ваших тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а вас – від непередбачуваних матеріальних втрат.

Також нагадуємо, що стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці, приватні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає. Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.

Ветеринарна служба Вознесенського району

Дата: 17.03.2016 / Переглядів: 881 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -