ОБЕРЕЖНО! ВИЯВЛЕНО НЕБЛАГОПОЛУЧНИЙ ПУНКТ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ НА ПОЛТАВЩИНІ!

Відповідно до інформації Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області 24.01.2016 року під час обходу мисливських угідь біля с. Єньки, Хорольського району, Полтавської області було виявлено труп дикого кабана. При виїзді на місце виявлення загиблої тварини, спеціалістами державної служби ветеринарної медицини Полтавської області проведено огляд, розтин та відбір біоматеріалу з метою виключення африканської чуми свиней (далі - АЧС). Після відбору біологічного матеріалу труп дикого кабана спалено, місце виявлення та розтину продезінфіковано. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 26.01.2016 встановлено діагноз - АЧС . З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хорольській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду. В осередку виявлення захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

В населених пунктах Петрівської сільської ради (с. Єньки, с. Садове та с. Петрівка), які межують з епізоотичним осередком (територія мисливських угідь) створеними робочими групами із фахівців ветеринарної медицини проводиться облік, клінічний огляд наявних тварин, моніторинг та роз’яснювальна робота серед населення щодо небезпеки захворювання та заходів з недопущення занесення збудника АЧС в приватні господарства громадян.

АЧС - висококонтагіозне захворювання домашніх і диких тварин. Вакцин для профілактики хвороби і медикаментів для лікування не існує. Вірус надзвичайно стійкий до високої температури і може зберігатися місяцями в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому м’ясі.

Основним джерелом поширення інфекції є хворі тварини, що виділяють у навколишнє середовище вірус із секретами й екскретами. Тварини заражаються через предмети відходу, травний тракт із інфікованими кормами й водою, через дихальні шляхи й ушкоджену шкіру. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, домашні й дикі тварини, гризуни, нашкірні паразити (деякі види кліщів і воші), що були в контакті із хворими й загиблими свинями. Інкубаційний період захворювання залежить від кількості вірусу, що поступив до організму, стану тварини, важкість перебігу може тривати від 2 до 6 діб.

Власникам господарств та особистих підсобних господарств, у яких є свинопоголів’я, необхідно дотримувати ряд правил, виконання яких дозволить зберегти здоров’я тварини й уникнути економічних втрат:

- суворо дотримуватися ветеринарно-санітарних вимог;

- надавати поголів’я свиней для проведення ветслужбою вакцинацій (обов’язкове проведення вакцинацій проти класичної чуми свиней);

- утримувати поголів’я в закритому режимі (територія огороджена, наявність дезбар'єру при в’їзді та виїзді, дезкилимків при вході і виході у приміщення, побутові приміщення за типом санпропускнику, заборона надходження на територію сторонніх осіб, транспорту, бродячих собак, котів, тварин утримувати в приміщення, а не на вигульних двориках), не допускати вільного вигулу свиней на території населених пунктів, особливо в лісовій зоні;

- постійно вести боротьбу із гризунами;

- не завозити свиней без узгодження з Держветслужбою, переміщення свиней проводити по ветеринарним документам;

- не використовувати не знешкоджені корми тваринного походження, особливо боєнські відходи в раціонах свиней (обов’язкове кип’ятіння харчових відходів в продовж 30 хвилин, які згодовувати свиням після охолодження);

- щоденний клінічний огляд свинопоголів’я господарств, про всі випадки захворювання свиней негайно повідомляти у державні ветеринарні установи по зонах обслуговування;

- не проводити вимушений забій тварин без обов’язкового ветеринарного огляду;

- не допускати завезення тварин і продуктів тваринного походження із неблагополучних територій.

У випадку підозри на захворювання та в разі загибелі свиней, диких кабанів терміново повідомляти управління ветеринарної медицини в Вознесенському районі за адресою м. Вознесенськ вул. Зої Космодем’янської 2, т. 4-01-00, 4-02-14, 4-46-43, 4-26-73.

Ветеринарна служба Вознесенського району

Дата: 27.01.2016 / Переглядів: 925 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -