Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ

Епідемічна ситуація з грипом на сьогоднішній день ускладнилася та вимагає відповідального ставлення кожного до свого здоров‘я. Цьогорічний штам грипу в значній мірі вражає працездатну частину населення. Хвороба розвивається дуже швидко – упродовж кількох годин піднімається висока температура, що супроводжується важким інтоксикаційним синдромом. Такими ж темпами прогресує пневмонія, яка розвивається на фоні грипу та може становити загрозу життю.

Станом на 20 січня в Україні було призупинено навчання майже у 7,5 тис. навчальних закладів. Результати цих обмежувальних заходів - це зменшення захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей. Ці заходи стосуються регіонів з високим рівнем захворюваності на вірусні інфекції.

Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська пояснює, що не варто бездумно скуповувати в аптеках ліки. Уберегтися від грипу або його наслідків допоможе вакцинація, уникнення контакту з хворими та, у разі виникнення недуги, своєчасне звернення до медичного закладу. «Специфічна терапія максимально ефективна у перші дві доби від початку захворювання, і призначити її має лише лікар ґрунтуючись на клінічній картині та тяжкості перебігу хвороби», – наголосила Ольга Голубовська.

«При симптомах грипу потрібно негайно звертатися до лікаря. Практично всі, хто помер цього року від грипу, пізно звернулися за медичною допомогою, коли вже відбулися незворотні процеси в організмі й врятувати життя було неможливо», - підкреслила фахівець. За її словами, найкращий спосіб профілактики – імунізація населення. Однак цей показник дуже низький – 0,3%, серед груп ризику – 20%. Щеплення проти грипу допоможе уберегтися від гострої форми захворювання.

Водночас неприпустимим є самолікування, адже деякі традиційні жарознижуючі ліки, які використовуються при звичайних застудах, протипоказані при грипі. Також безконтрольний прийом специфічних ліків з профілактичною метою, без призначення лікаря, може лише зашкодити, адже виникає нечутливість організму до медикаментів.. В разі гострого перебігу захворювання проводиться госпіталізація. Препарати, які застосовуються при грипі, на сьогодні є в медичних закладах.

Лікувати завжди дорожче й складніше, а запобігти – дешевше і легше, тому треба пам’ятати, що прості речі рятують життя: варто більше бувати на свіжому повітрі, уникати скупчень людей, частіше мити руки, користуватися одноразовими серветками. Використовувати маски в якості захисного засобу від вірусу грипу не ефективно для здорової людини. Вона не захищає від зараження. Звичайна медична маска пропускає повітря, відповідно пропускає і вірус, маска потрібна скоріше хворій людині, щоб не заражати здорових, адже вона не пропускає часточки слини та виділень з носа, які може розбризкувати хворий при кашлі та чханні.

«При сьогоднішній ситуації з грипом відповідальність пацієнтів – вчасно звернутися до лікаря, відповідальність лікаря - призначити лікування», - наголошують медичні працівники.

Галас відносно грипу на теперішній час не зовсім виправданий, адже показники захворюваності не досягають рівня епідемії, а свідчать про сезонний підйом , але мають тенденцію до зростання.

Ажіотаж навколо захворювання певною мірою спрацював на позитив – у свідомості кожного з’явилася відповідальність за своє здоров’я. Зросла кількість звернень до лікарів, що підтверджує – люди бояться за своє здоров’я. Хоч це і спричинило додаткове навантаження на медичну галузь.

В місті Вознесенську захворюваність на вірусні інфекції на теперішній час дещо більша, ніж в минулому році: в січні 2015 року було зареєстровано 129 випадків грипу та ГРВІ, в січні 2016 року – 318 випадків, але рівня епідемії не досягнуто.

Вкрай важливо вчасно звернутись до сімейного лікаря на початку захворювання, особливо пацієнтам з групи ризику – хворим на цукровий діабет, ожиріння, вагітні, діти раннього віку.

Бережіть себе та рідних! Будьте здорові!

 

Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР

Дата: 26.01.2016 / Переглядів: 986 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -