10 правил П’єра Дюкана про харчування на свята

   Новорічні та різдвяні свята – період, коли люди намагаються зробити перерву в своєму напруженому графіку: кілька вихідних, здатних змінити ритм життя, необхідні для відходу від напруги і абсолютно чарівного відпочинку в колі близьких. У цей радісний час не забувайте про один важливий аспект життя – ваше здоров’я.

1. У першу чергу, намагайтеся не зловживати швидкими вуглеводами і не їсти цукор. Бажано виключити з раціону всі вуглеводи, які проникають у кров дуже швидко, тобто вироби з білого борошна, і замінити їх на ті, що зроблені з використанням цільнозернового борошна.

2. Повноцінно їжте під час святкової вечері, але уникайте перекусів протягом дня, особливо солодощів, печива, цукерок, шоколаду. Більшість людей це роблять, і вам буде складно впоратися зі спокусою прийняти солодкі подарунки, наприклад, в гостях. Однак необхідно пам’ятати, що нешкідливі на перший погляд продукти суттєво впливають на ваше здоров’я. Не секрет, що всі продукти складаються їх трьох поживних елементів: білків, жирів і вуглеводів, і головне – обмежити споживання останніх.

3. Найбільшу небезпеку для здоров’я становить алкоголь. Він не тільки токсичний для печінки і шкідливий для організму в цілому, а й впливає на набір ваги. Вживайте його в «приємних» невеликих дозах, виключно для гарного настрою. Якщо є вибір між міцними алкогольними напоями, коктейлями та вином, перевагу краще віддати останньому. І ще одне важливе правило: чим більше було випито напередодні, тим серйознішими повинні бути фізичні навантаження.

4. Не їжте швидко, щоб не перестаратися з кількістю. Не захоплюйтеся закусками і салатами, щоб до моменту подачі головної страви у вас не було тяжкості в шлунку. Важливо відчути аромат їжі, розкрити її смак. Можете влаштувати репетицію вже сьогодні ввечері.

5. Скажіть «ні» двом великим прийомам їжі в день. Обід, наприклад, повинен бути легким (бажано не пізніше 13.00), а вечеря – повноцінною. У переддень Нового року та Різдва спробуйте з’їсти опівдні обід звичайного, але не значного розміру. Два вагомих прийоми їжі в день дають більше навантаження на організм і сприяють набору ваги, адже шлунок просто не встигає переварити перший прийом їжі до початку другого.

6. Як можна менше майонезу! Це один із найбільш шкідливих продуктів, який, звичайно, можна додати в олів’є, але краще їм і обмежитися. Не додавайте майонез в інші салати, тим більше не їжте його в якості соусу (так-так, деякі і так роблять).

7. Не зловживайте хлібом, так як він є не святковою, а повсякденною їжею. Особливо уникайте хлібних перекусів між стравами.

8. Побалуйте себе екзотичними фруктами, але не закінчуйте ними трапезу: бажано вжити їх до їжі. А якщо у вас є вибір між дуже солодким десертом і шоколадом, віддайте перевагу останньому. І пам’ятайте, що жир менш небезпечний для здоров’я, ніж цукор.

9. Не забувайте про воду. Пийте до, під час і після прийому їжі. Чим багатшою і калорійнішою є ваша трапеза, тим більше води потрібно організму. Можна зупинитися і на мінеральній воді з газом – іноді її пити легше, ніж просту воду.

10. Рухайтеся якомога більше! Варто влаштовувати невелику прогулянку після святкової трапези. Ідеальний вихід: тепло одягнутися і провести деякий час на свіжому морозному повітрі.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

З НАСТУПАЮЧИМ НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ ВАС ВІТАЄ Сектор з питань охорони здоров’я Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради

Дата: 31.12.2015 / Переглядів: 792 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -