ВІЛ/СНІД – одна з найважливіших і найтрагічніших проблем, які виникли перед людством

Вперше про ВІЛ/СНІД заговорили в 1981 році, і вже більше 30 років ці абревіатури не сходить зі сторінок газет і журналів всього світу.

Що таке ВІЛ і СНІД?

В – вірус

І – імунодефіциту

Л – людини

ВІЛ/СНІД – одна з найважливіших і найтрагічніших проблем, які виникли перед людством в кінці 20 століття. У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) придбав масштаби пандемії. В даний час понад 41 мільйон осіб в світі інфіковані ВІЛ. Найбільше від розповсюдження цього небезпечного захворювання страждає молодь віком від 18 до 35 років.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до толерантного ставлення і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу. Цей день служить справі зміцнення організованих зусиль направлених на подолання проблеми ВІЛ-інфекції. Організовані зусилля направлені на зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІД, на організацію навчання та надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІД.

Символом боротьби з СНІДом є червона стрічка, жодна акція в цій області не обходиться зараз без неї. Ця стрічка як символ розуміння СНІДу була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художникові Франку Муру. Він жив в провінційному містечку штату Нью-Йорк, де сусідня сім’я носила жовті стрічки, сподіваючись на благополучне повернення своєї дочки-солдата з Персидської затоки.

Найбільш високі показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано у південно-східних регіонах країни: у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, містах Києві та Севастополі, а також АР Крим. В Миколаївській області станом на 01.10.2015 року на диспансерному обліку в закладах охорони області знаходиться 7768 ВІЛ–інфікованих, у тому числі 1204 випадків захворювань на СНІД. В місті Вознесенську та Вознесенському районі кількість зареєстрованих ВІЛ – ініфованих 550 осіб, в тому числі СНІД – 62 хворих. Туберкульоз продовжує займати лідируюче місце серед СНІД–індикаторних захворювань та є основною причиною смерті людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

Серйозним здобутком останніх років стало загальнодоступне специфічне лікування ВІЛ-інфекції – високоактивна антиретровірусна терапія (ВААРТ). Вперше антиретровірусну терапію (АРТ) для лікування ВІЛ-інфікованих в Україні почали застосовувати у 2001 році. Антиретровірусна терапія призначається в спеціалізованих медичних закладах, доступна у Вознесенській ЦРЛ з 2010 року. На даний час отримує лікування близько 70 відсотків пацієнтів, а саме 370 осіб. Доступ до специфічного лікування покращує якість і продовжує життя ВІЛ-інфікованої людини, а також зменшує ризики передачі вірусу і поширення ВІЛ-інфекції в цілому.

Сьогодення вимагає особливої уваги до проблем ВІЛ/СНІД і не лише медичних працівників, а й усього суспільства. Відповідальність за попередження ВІЛ-інфікування покладається на кожного громадянина, в першу чергу, слід дотримуватися відповідальної та безпечної поведінки в особистому житті, професійній діяльності та навчати навичкам безпеки інших. Адже, лише разом, спільними зусиллями ми здатні вплинути на загрозу епідемії ВІЛ/СНІД.

 

ПАМ’ЯТАЙ! Від ВІЛ-інфекції можна і треба захищатися

Дата: 01.12.2015 / Переглядів: 812 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -