20 листопада - Всесвітній день дитини

Усім відомо, що немає в людини більшої цінності, як здоров’я. З давніх – давен відоме гасло: «Твоє здоров’я – у твоїх руках». Але для того, щоб навчитися берегти здоров’я, потрібно багато знати про самих себе, про стан свого організму.

Слово «здоров’я» супроводжує дитину від її народження. Навіть не знаючи, що воно означає, будь – який малюк скаже: «Я здоровий, якщо не хворію». І це вже є відповіддю.

Здоровий спосіб життя – це спосіб життя, що сприяє збереженню, зміцненню та відновленню здоров’я людини, а отже, і населення країни в цілому.

Активна рухова діяльність сприяє активізації всіх головних функцій організму: дихальної, серцево – судинної, нервової тощо.

М’язова діяльність забезпечує обмін речовин в організмі, а розвиток апарату поліпшує координацію рухів, формування правильної постави. Кістки малюків міцніють і швидко ростуть завдовжки і завширшки. Міцнішають зв’язки. Мускулатура тулуба, спини, живота, рук, ніг утворює міцний м’язовий корсет, який забезпечує дитині струнку поставу. Різноманітні рухи позитивно впливають на формування та удосконалення всіх органів і систем.

Здатність протистояти хворобам, пристосовуватися до навколишнього середовища, схильність до самозбереження, саморозвитку також входить у поняття «здоров’я». Воно є комплексною категорією, яка відображає адаптаційні резерви організму у взаємовідносинах із навколишнім середовищем.   

Як уберегти дитину від застуди.

Осінь з її дощами, холодами і сльотою несе простуду і нудьгу. Особливо в цю пору року страждають від різних захворювань наші діти. Батькам слід запам’ятати кілька нескладних правил, які допоможуть уберегти малюків від нежиттю та кашлю.

Отже:

1. Дитина повинна більше бувати на свіжому повітрі – на вулиці підхопити болячку набагато важче, ніж в приміщенні.

2.Привчіть дитину частіше мити руки, причому не тільки після туалету.

3. Підтримуйте в будинку певну температуру: вдень – +21 … +22 ° С, вночі – +17 … +18 ° С. Коли вона в квартирі досягає більш високих позначок, повітря стає сухішим, і в результаті пересихає слизова носоглотки і знижується опірність хворобам.

4. Щоб захистити дитину від застуди, поменше бувайте з нею на масових заходах. 

5. Ще одна типова батьківська помилка проти грипу і застуди – тепліше укутати своє чадо перед виходом на прогулянку. Це неправильно! На дитину треба вдягати на один шар одягу менше, ніж на дорослого, адже діти дуже активно рухаються. Одягати під штани колготки зайве, досить теплих шкарпеток.

6. Слідкуйте за тим, щоб у дитини завжди були сухими ноги.

 

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

 

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

Дата: 20.11.2015 / Переглядів: 892 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -