Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
Пілотний проект реімбурсації препаратів інсуліну стартує по всій Україні з 2016 року
В МОЗ України відбулася прес-конференція «Державне забезпечення хворих на діабет в Україні: стан та перспективи» за участю Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександри Павленко, директора Департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи Державного експертного центру Тетяни Думенко, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Ендокринологія» Бориса Маньковського та президента Міджнародної діабетичної асоціації України Людмили Петренко.
Перший заступник Міністра охорони здоров`я Олександра Павленко повідомила, що Міністерство охорони здоров`я підготувало усі нормативні акти для запуску системи аптечного відшкодування вартості препаратів інсуліну для хворих на цукровий діабет. Кабінет Міністрів України має узгодити ці документи до кінця поточного року, аби вже з січня 2016 року в Україні діяв проект реімбурсації вартості інсулінових препаратів.
«Міністерство підготувало положення про реєстр інсулінозалежних, ми провели аудит і дізналися, якими базами користуються регіони і як проводиться облік хворих. Також МОЗ розробило постанови, що стосуються відшкодування вартості препаратів інсуліну та порядку розрахунку референтних цін», - зазначила О. Павленко.
«Майже 200 тисяч громадян України потребують щоденної інсулінотерапії – по декілька ін`єкцій на день. Лікар сьогодні зобов`язаний призначати лише ті препарати, які закупила область. Водночас, перехід на рецептурну систему дозволить фахівцям обирати саме ті препарати, які оптимально підходять пацієнту», - зауважив під час виступу на прес-конференції головний позаштатний спеціаліст МОЗ за спеціальністю «Ендокринологія» Борис Маньковський.
«За виписаним рецептом хворий не сплачуватиме жодної копійки при отриманні лікарського засобу в аптеці. Відшкодування включатиме не лише ціну виробника, а й усі націнки, передбачені чинним законодавством, в тому числі ПДВ», - повідомила під час виступу директор департаменту раціональної фармакотерапії та супроводження державної формулярної системи Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко. Вона також зауважила, що до складу робочої групи, яка працювала над розробкою нормативно-правових документів щодо можливості запровадження системи відшкодування, входили представники ендокринологічної служби, в тому з різних областей, виробники інсулінів, а також представники регуляторних органів.
Президент Міжнародної діабетичної асоціації України Людмила Петренко звернула увагу усіх присутніх, що препарати інсуліну для хворих на діабет – це не питання лікування, а питання життя. «Для профілактики діабету необхідно поширювати інформацію про групи ризику, про перші симптоми, спонукати громадян перевіряти рівень цукру у крові та змінювати режим власного харчування», - додала вона.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України в червні 2015 р. ухвалив рішення про запуск пілотного проекту по запровадженню державного регулювання цін на препарати інсуліну за допомогою відшкодування їхньої вартості. На сьогодні імплементацію проекту по реімбурсації препаратів інсуліну розпочато в Полтавській, Чернігівській, Кіровоградській та Вінницькій областях.
Дата: 14.11.2015 / Переглядів: 1020 / Комментарії - 0 шт.