Особливості гострого апендициту у дітей

Гострий апендицит – найчастіше хірургічне захворювання органів черевної порожнини, яке у дітей виникає переважно в віці від 9 до 14 років. Частота виникнення гострого апендициту у дітей до 3 років – від 3 до 8 %. Летальність від гострого апендициту коливається в різних вікових групах від 0,06 до 3,5 %.

Різноманітність клінічних проявів гострого апендициту залежить від  розташування в черевній порожнині, ступеню вираженості  запального процесу, реактивності організму та віку пацієнта.

Великі труднощі діагностики виникають в групі дітей до 3-х років. У старших дітей гострий апендицит починається  відносно поступово. Виникає біль в епігастрії  або біля пупка, потім охоплює весь живіт і тільки через кілька годин локалізується в певному місці, частіше всього в правій клубовій області. Зазвичай біль носить постійний ниючий характер.

Блювота та нудота - часті, але не постійні симптоми гострого апендициту.            

Блювота спостерігається переважно в перші часи захворювання та буває частіше всього одноразовою. Повторна багаторазова блювота може свідчити про наростання інтоксикації. Язик злегка обкладений білим нальотом, вологий. У ряду дітей може спостерігатися затримка стільця , у деяких – рідкий, частий  стілець с домішками слизу.  Частіше всього відмічається порушення апетиту, діти відмовляються від їжі.

Температура тіла у дітей старшого віку в перші часи захворювань буває нормальною або субфебрильною. У дітей ясельного віку температура підвищується до 38-40◦С .  Виникає багаторазова блювота, рідкий стілець, частота якого наростає по мірі розвитку перитоніту. В калі іноді визначаються патологічні  домішки (слиз, пролежи крові).

При звертанні хворого до лікаря вперше 6-12 годин оперативне лікування: наслідок сприятливий. З 12-14г. – ускладнення до 10%.

Після 24 годин – ускладнення до 50 %. Тому, при любих болях в животі, дитина має бути оглянута сімейним лікарем, а в нічний час лікарем швидкої допомоги або черговим хірургом.

Шановні батьки! Життя Вашої дитини в ваших руках.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

 

Дата: 21.10.2015 / Переглядів: 1024 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -