Категорія -> Об'єднання територіальних громад -> Новини
ВИ ЗАПИТУВАЛИ? МИ ВІДПОВІДАЄМО! Як жителі міста та району можуть допомогти у формуванні єдиної Вознесенської територіальної громади з центром у місті Вознесенську?
Дякую за небайдужість та бажання допомогти в об’єднанні міста Вознесенська та Вознесенського району.
ЩО вже зроблено?
1. На сьогоднішній день міський голова видав розпорядження про ініціювання об’єднання двох громад – міста та району в одну.
2. Ініціатива міського голови підтримана членами міської робочої групи та депутатами міської ради на серпневій сесії міської ради.
3. Проведена зустріч міського голови з головою райдержадміністрації.
4. Двічі це питання розглядалося на засіданні круглого столу в місті Миколаєві, яке було ініційовано Фондом розвитку міста Миколаєва.
5. 15 вересня міський голова виступив на нараді з головами сільських рад та повторив раніше озвучену пропозицію щодо об’єднання територіальних громад міста та району.
6. Про всі ці події новини були розміщені на інформаційному інтернет-порталі міста Вознесенська, в засобах масової інформації міста та інтернет-ресурсах Миколаївської області.
ЯК НАСЛІДОК – Уряд не затвердив Олександрівську селищну громаду замість Вознесенського району.
НЕОБХІДНО вносити зміни до Перспективного плану розвитку громад Миколаївської області та виносити це питання на розгляд депутатів обласної ради.
ЩО може зробити громада міста Вознесенська?
Якщо виходити з юридичної точки зору – то майже нічого. Свідченням сільських громад про бажання об’єднатися з містом Вознесенськом є відповідне рішення самої конкретної сільської ради.
А цього бажання в багатьох, якщо не сказати, у всіх сільських рад сьогодні і немає.
Чому?
«Место сидения определяет мышление» …
Хто сьогодні з сільських голів добровільно відмовиться від посади?
Хто з голів сільських рад сьогодні переймається тим, що тільки одна із 17-ти сільських рад Вознесенського району є достатньою (сама себе може утримувати у фінансовому плані), а всі 16 отримують дотації з держави на утримання своїх працівників і на розвиток села коштів немає?
Хто з них сьогодні порахував, що тільки за рахунок економії на зарплаті управлінців об’єднана громада може зекономити від 5-ти до 8-ми млн. гривень?
Відповіді є сьогодні не на всі питання. Багато чого ще зовсім не зрозуміло.
Що буде робити староста в кожному селі? А якщо в селі 59 осіб чи 5000 – яка буде заробітна плата? Чи дійсно староста буде допомагати жителям села в оформлені субсидії, соціальної допомоги тощо, і що людям не буде необхідності їхати до адміністративного центру?
Що робити?
Є декілька варіантів.
Перший. З боку ініціативних громадян можна підготувати виступи в газету, на сайт, в соціальні мережі, звернення до голів сільських рад про переваги об’єднання, звернення до жителів сіл Вознесенського району через районну газету. Це не витратний та дієвий спосіб.
Другий спосіб, трохи складніший. Це формування професійної групи підтримки процесу об’єднання громад. Її завдання – залучити до свого складу волонтерів, юристів, економістів, підготувати чіткі рекомендації щодо переваг об’єднання кожного конкретного села з містом Вознесенськ. А для цього необхідно зробити соціально-економічні паспорти кожного села, взяти цифри використання бюджету сільської ради, зробити розрахунки розвитку кожного села при двох варіантах – до об’єднання та після.
І вже з конкретними фактами та цифрами допомагати міському голові проводити зустрічі з кожним головою сільської ради, з жителями сіл району.
Якщо є бажаючі прийняти участь у процесі об’єднання громад, ласкаво просимо до співпраці.
Повідомити про своє рішення можна на інформаційному інтернет-порталі міста Вознесенська у розділі «Звернення громадян», на сторінках в соціальній мережі міста, за телефоном 066-31-25-963 (Тетяна Зелінська) або електронною поштою vpolit2@gmail.com тема повідомлення «Об’єднання громад».
Міський голова В.Д.Луков
Дата: 30.09.2015 / Переглядів: 1047 / Комментарії - 0 шт.