Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
Пам’ятка щодо запобігання поліомієліту
Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання вірусного походження, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту. Клінічні прояви поліомієліту різноманітні. У більшості інфікованих осіб захворювання протікає без виражених симптомів, у 4-8% може проявлятися у вигляді гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, у 1% хворих розвивається серозний менінгіт. Приблизно у 1% захворілих на поліомієліт виникає паралітична форма хвороби.
Симптоми паралітичних форм поліомієліту:
Гострий початок захворювання (підвищення температури тіла, головний біль, біль у горлі, нежить, диспептичні розлади – блювота і проноси).
Розвиток гострих в’ялих паралічів виникає у термін від декількох годин до одного - п’яти днів з моменту появи перших ознак захворювання. У більшості випадків спостерігається ураження м’язів ніг, рук, тулуба. Швидко розвивається атрофія м’язів, змінюється хода. Нерівномірність та мозаїчність ураження м’язів призводить до деформації скелету.
За яких ознак захворювання у дитини необхідно негайно звернутися за медичною допомогою?
- Підвищення температури тіла
- Головний біль
- Біль у горлі
- Нежить
- Диспептичні розлади – блювота і проноси
- Біль в кінцівках
- Неможливість стати на ніжки
- Підвищена пітливість
Особам, що прибули з країн, де реєструються випадки захворювання на поліомієліт (Індія, Пакистан, Афганістан, Нігерія, Таджикистан та більшість країн Африки), при виникненні вищезгаданих симптомів необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.
Як можна заразитися вірусом поліомієліту?
Джерелом інфекції є хворі люди або вірусоносії. Заразними при поліомієліті є випорожнення людини та виділення з верхніх дихальних шляхів.
У більшості випадків вірус потрапляє в організм через рот. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, а також переносниками – мухами. Слід пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до трьох – чотирьох місяців у воді, до шести місяців – з фекаліями у ґрунті.
Можлива передача вірусу повітряно-крапельним шляхом.
Як довго є заразним хворий на поліомієліт?
З верхніх дихальних шляхів вірус виділяється тільки в гострому періоді, з випорожненнями – більш тривалий час. Найбільш інтенсивне виділення вірусу хворим відбувається в перші два тижні, але може продовжуватися до чотирьох – шести тижнів від початку захворювання.
Як попередити зараження вірусами поліомієліту?
Єдиним ефективним засобом захисту є щеплення від поліомієліту.
Щоб попередити зараження дитини збудником поліомієліту батьки повинні:
- обов’язково дотримуватися календаря профілактичних щеплень;
- гуляючи з дитиною, уникати місць великого скупчення людей;
- уникати контакту з особами, що перебували у країнах, де реєструються випадки поліомієліту та не відвідувати ці країни;
- дотримуватись класичних заходів особистої гігієни: мити руки з милом, пити кип’ячену воду, споживати тільки вимиті овочі та фрукти;
- провітрювати приміщення декілька разів на день, проводити вологе прибирання оселі.
Дата: 23.09.2015 / Переглядів: 1193 / Комментарії - 0 шт.