Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
Профілактика захворювань молочної залози
Перш за все необхідно відкинути хибне уявлення про те, що рак невиліковний. Рак, виявлений на ранніх стадіях, ВИЛІКОВНИЙ.
Крім того, не треба боятися звертатися до лікаря через страх, що «Щось знайдуть!». Важливо розуміти величезну роль профілактики захворювань молочних залоз, а саме діагностики та своєчасного лікування цих захворювань.
- Регулярно відвідуйте лікаря-мамолога - фахівця в галузі захворювань молочних залоз (не рідше одного разу на 1 рік).
- Регулярно проводьте самообстеження молочних залоз (не рідше одного разу на місяць).
- Жінкам молодше 35 років, а також жінкам під час вагітності та лактації необхідно регулярно (навіть при відсутності скарг) проводити ультразвукові обстеження молочних залоз (не рідше одного разу на 6 місяців).
- Жінкам старше 35 років необхідно регулярно (навіть при відсутності скарг) проводити мамографічні обстеження (не рідше одного разу на 1-2 роки).
- Обов'язково пройдіть ультразвукове обстеження молочних залоз або мамографію, якщо такі обстеження були призначені лікарем.
Крім того, існують рекомендації з профілактики захворювань МЗ:
- Попереджайте і вчасно лікуєте хронічні гінекологічні захворювання, захворювання печінки, щитовидної залози. У більш дорослому віці також необхідна профілактика атеросклерозу і цукрового діабету.
- Корегуйте стресові стани.
- Дотримуйтесь здорового та активного способу життя, виключіть шкідливі звички, стежте за вагою.
- Дотримуйтесь режиму правильного харчування.
Профілактика захворювань молочної залози:
• Правильне харчування. Не зловживайте тваринними жирами, смаженою, солоною і копченою їжею. Включайте в своє меню побільше свіжих овочів, фруктів, ягід і зелені. Особливо корисні цибуля, морква, капуста, помідори, які містять природні антиоксиданти - речовини, що нейтралізують дію вільних радикалів, що провокують переродження здорових клітин в ракові. • Грудне вигодовування. Лактація є найбільш потужним методом профілактики раку грудей, оскільки секреція грудного молока - це дуже складний гормональний процес всього організму.
Якщо ж ви штучно перериваєте фізіологічний процес грудного вигодовування без серйозних медичних показань, то можете спровокувати сильний стрес гормональної системи, що, у свою чергу, може призвести до неправильного поділу клітин і переродження їх у злоякісні. • Носіння правильного білизни. Медиками доведено, що неправильно підібраний бюстгальтер (тісний, давить на лімфатичні вузли або має щільні рельєфні шви) надмірно травмує ніжні тканини молочної залози і дратує нервові волокна. Тому, вибирайте тільки якісну білизну, відповідне вашому розміром і формою грудей і забезпечує анатомічно правильну підтримку. • Гімнастика. Обов'язково включайте в свій щоденний комплекс гімнастики хоча б кілька вправ для зміцнення грудних м'язів. Якщо молочну залозу будуть оточувати міцні і сильні м'язи, це буде відмінною профілактикою РМЗ.
Крім того, стежте за гормональним фоном (регулярно здавайте аналізи на жіночі статеві гормони), за наявності в сімейному анамнезі раку молочної залози щорічно перевіряйте кров на онкомаркери, народіть дитину до 30 років, не допускайте травм грудей і захищайте себе від стресів. Пам'ятайте, що, чим уважніше ви будете стежити за своїм здоров'ям і чим раніше виявите негативні зміни, тим вище шанс повного лікування від будь-яких хвороб.
При виникненні будь-яких скарг не займайтеся самолікуванням, а зверніться до фахівця!
Якщо у Вас виявлені які-небудь патології в молочних залозах, дотримуйтесь рекомендацій лікаря і регулярно проходите діагностику МЗ!
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
Сектор з питань охорони здоров’я Управління соціального захисту населення ВМР
Дата: 15.09.2015 / Переглядів: 894 / Комментарії - 0 шт.