Інформація для хворих на туберкульоз та членів їх сімей

З 1995 р. В Україні зареєстрована епідемія на туберкульоз. Туберкульоз є найчастішою причиною смерті від інфекційних захворювань. Загальна тривалість життя хворих на хронічні форми туберкульозу складає 3-7 років.   Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудник якого мікробактерія туберкульозу і передається повітряно–капельним шляхом від хворої людини до здорової при вдиханні пилу (аерозолю), в якому є мікобактерії. Кожен хворий на туберкульоз заражає до 20 здорових осіб, тому є небезпечним для оточуючих.  

Мікобактерія туберкульозу або туберкульозна паличка надзвичайно стійка в оточуючому середовищі - вона стійка до дії хімічних сполук (кислот,лугів,спиртів), високих температур. Вона може зберігатись у пилу десятки років. Туберкульозна паличка чутлива до дії прямого сонячного опромінення або ультрафіолетового опромінення, високих концентрацій хлору.

В житлі, де мешкала хвора людина, має бути проведена санітарна обробка для знешкодження збудника туберкульозу за допомогою сполук, які містять хлор у високих концентраціях або шляхом квартування.

Якщо у вашій сім’ї виявили хворого на туберкульоз, кожен дорослий, який був у безпосередньому контакті, повинен пройти рентгенологічне обстеження. Дітям проводять пробу Манту.

Хвора людина повинна лікуватись у стаціонарі протягом інтенсивної фази лікування, коли вона являє небезпеку для оточуючий. Лікування туберкульозу контрольоване - усі протитуберкульозні препарати приймаються під безпосереднім наглядом медичних працівників. Хворі несуть відповідальність за дотримання правил лікування. Якщо хворий не буде дотримуватись вимог, які стосуються його лікування, туберкульоз набуває хронічного перебігу і закінчується летальним наслідком.

Туберкульоз лікують тільки антибіотиками з антимікобактеріальною активністю протитуберкульозними препаратами. Ці антибіотики застосовують тільки у комбінації (не менше 3 препаратів), як правило, 4-5 препаратів тому, що збудник швидко пристосовується до лікування і набуває повної стійкості до антибіотиків. Тільки комбіноване використання протитуберкульозних препаратів спроможне знешкодити туберкульозну паличку призвести до вилікування. Через те що збудник туберкульозу надзвичайно прилаштовується до несприятливих умов, втрачає свою звичайну форму при лікуванні, протитуберкульозне лікування проводять тривалим курсом - не менше 6 місяців.

Комбінація протитуберкульозних препаратів, їх доза, шлях введення й тривалість лікування – це режим хіміотерапії.

Лікування туберкульозу в Україні безкоштовне. Використовують стандартні режими хіміотерапії, встановлені для різних форм туберкульозу. Режими хіміотерапії й препарати, які в них застосовують, такі самі як в інших країнах світу. При дотриманні режиму хіміотерапії виліковування достягають у 100-95 % хворих на вперше діагностований туберкульоз.

Хронічний туберкульоз виникає внаслідок неправильного лікування за виною хворих.

Лікарські помилки мало вірогідні, тому, що в Україні законодавчо встановлені стандартні режими хіміотерапії, яких лікарі повинні суворо дотримуватись. Усі області України у повному обсязі забезпечені протитуберкульозними препаратами для лікування вперше діагностованих хворих.

Після завершення основного курсу хіміотерапії хвора людина на туберкульоз, як правило повністю виліковується. Період реабілітації після захворювання на туберкульоз складає 2-3 роки, протягом яких пацієнти повинні суворо дотримуватись здорового способу життя для запобігання рецидиву захворювання.

 

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

 

Сектор з питань ОЗ Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради

Дата: 09.09.2015 / Переглядів: 1395 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -