"В словах добровільне об'єднання громад необхідно прибрати слово "добровільне"

На думку міського голови Ірпеня Володимира Карплюка "в словах добровільне об'єднання громад необхідно прибрати слово "добровільне", бо жоден сільський голова чи голова райдержадміністрації не має бажанння втратити свою посаду. На жаль, особисте  переважило державницьке".

Його підтримав і Євген Жук, голова Борівської районної ради, - "нині в Харківській області 500 районів, планується 120. Скажіть, будь-ласка - а 380 голів адміністрацій захочуть змін? Звичайно,ні!. У Мінрегіону вихід один: або направляти у села фахівців, які пояснять людям, сільським головам суть реформи, або робити об'єднання громад рішенням Верховної Ради.

"З реформою село почне жити,- впевнений Ігор Слюзар, міський голова Коломиї (Івано-Франківська область). І лише за рахунок міського жителя воно може сьогодниі вижити. Робочі місця сьогодня можна створювати в містах тільки тоді, коли задіяний інвестор. А він не буде будувати біля сіської ради, бо там нема комунікацій. Він мусить будувати у місті. Лише таким шляхом ми село збережемо,якщо в об'єднанй громаді інвестор створить робочі місця"...

В нашій області  проблема при об'єднанні громад залишається  лише щодо Коломиї з Коломийським районом та Калуша з Калушським районом. Ми 2 місяці вели переговори. Але коли агітує міський голова, то всі шукають мою власну вигоду, а коли приїхав експерт з Мінрегіонбуду - його уважно вислухали, а він відразу сказав, яку форму об'єднання бачить Міністерство. Він легко всім порахував, що вони жебраки, і самі не зможуть працювати. Прнцип добровольності  - він дуже умовний. Але якщо твій проект  не проходить експертизу в Мінрегіоні, його не затверджують, навіть якщо погодила обласна рада - повертають на доопрацювання. Можна і потіи об'єднатися, але тоді громада не отримоє  пільгу з податку на доходи фізичних осіб.  Майже всі зрозуміли логіку держави і на днях весь район буде об'єднаний.

Уявіть собі, тільки за рахунок апарату ми закриваємо дефіцит бюджету об'єднаної громади. Якщо грамотно підійти- проблем не буде, люди об'єднаються. Аля для цього повинен прийти спеціаліст і переконати людей. Але якщо це бути робити міський голова чи представник міської ради - це шлях в нікуди, яким ми йшли півтора місяця"

Продовжив тему міський голова Володимир Карплюк "розумні люди на рівні Кабінету міністрів на базі фінансового моніторингу, тобто моніторингу спроможності громади, мають провести аналіз, хто і до кого має приєднатися. Ці речі потрібно робити, виходячи з двох моментів:  з наявності інфраструктури, щоб обслуговувати приєднані населені пункти та, по-друге, здатності новоствореної територіальної громади бути самостійною. Наприклад, якийсь голова "Х" каже, що може бути самостійним. Йому починаєш пояснювати, що бути самостійним - це не утримувати апарат сільскої ради, а всю територіальну громаду, надавати їй цілий ряд послуг".  Далі він привів приклад, як люди похилого віку з сел, які не об'єдналися, будуть їздити, за звичкою в лікарню в місто Ірпень, діти з цих також сіл будуть іздити в місто до школи, а коштів в міському бюджеті передбачено тільки для місцевих жителів, чи об'єданої громади. Виходить, що для всіх інших послуги лікарні та школи будуть платні?"

Ще багато цікавих питань було обговорено під час цього "круглого столу" який провела редакція газети "Голос Уураїни". Детальніше можна ознайомитися зі статею "Реформа відбудеться. Потрібно роз'яснити суть і правильно скоординувати утворення громад" можна в газеті "Голос України" від 25 червня 2015 року, стор 3,4,5.

P.S.

Як бачимо, проблеми з об'єднанням виникають у всіх областях України. Але є розумні, прогресивні керівники міст, районів, сіл і селищ, які розуміють, що потрібні кардинальні перетворення в системі місцевого самоврядування, і що реформа буде і від неї ніхто не ухилиться. Тільки та громада , яка дотримається Методики формування територаільних громад та сформує територальну об'єднану громаду, отримає відлповідні пільги та фінансування з боку Кабінету Міністрів та Європейського Союзу.

На жаль, місто Вознесенськ, як місто обласного значення, ввійшло в Перспективний план розвитку територаільних громад як Вознесенська територальна громада в нинішніх межах і питання фінансування як об'єднаній громаді, напевно,  не стоїть.

Що ж з Олександрівською селищною територіальної громадою, то скоріш за все, вона не пройде експертизу в Міністерстві регіонального розвитку внаслідок суттєвих порушень, які були допущені при прийняти рішення про об'єднання всіх сел та  та селищ Вознесенського району. Паспорт об'єднаної громади можуть повернути на доопрацювання, а відповідно і фінансування під питанням. Бо до 15 липня 2015 року завершуються всі пропозиції щодо бюджету України на 2016 рік.

Якщо у вас виникли питання по адміністративно - територіальній реформі чи децентралізації  можете написати їх в "Коментарях" до цієї статті.

Відділ забезпечення депутатської діяльності та сприяння розвитку місцевого самоврядування

Телефон: 4-52-77

Дата: 06.07.2015 / Переглядів: 805 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -