Мозковий інсульт є одним з найбільш поширених і небезпечним за своїм перебігом і виходом захворюванням

Судинні захворювання головного мозку, зокрема мозкові інсульти, є вкрай важливою не лише медичною, а й соціальною проблемою, адже ця патологія є однією з основних причин смертності та інвалідизації пацієнтів не лише в Україні, а й у багатьох розвинених країнах світу. Це - беззаперечний факт, який відомий практично всім лікарям.

На жаль, ця проблема вже набула вселенських масштабів. Так, у 2012 р. ВООЗ було оголошено, що інсульт – це глобальна епідемія, яка є загрозою для життя, здоров’я та якості життя населення планети. При цьому було зазначено, що інсульт – захворювання, якому можна запобігти і яке піддається лікуванню.  

Проблема мозкового інсульту в нашій державі вкрай актуальна: 100-110 тис. мешканців щорічно переносять мозковий інсульт.

Особливо турбує той факт, що 35,5% всіх мозкових інсультів сталися у людей працездатного віку. Якщо порівняти цей показник з іншими країнами, то він є більшим, ніж у розвинених країнах світу і майже таким, як і в країнах СНД.

Мозковий інсульт будучи наслідками атеросклерозу, артеріальної гіпертонії та їх поєднання, є одним з найбільш поширених і небезпечним за своїм перебігом і виходом захворюванням. Він уражає велику кількість населення в усіх країнах світу.              

Мозковий інсульт – це захворювання, яке належить до невідкладних станів. Особливістю його перебігу є досить швидко виникаючі порушення свідомості та функції життєво важливих органів і систем. При даній формі судинної патології за досить короткий проміжок часу після розвитку ішемії виникають складні процеси, які призводять до необоротних змін, руйнування та загибелі клітин мозку. Все це обумовлює необхідність екстреної діагностики та лікування інсульту.

Ключовою ланкою в усьому світі є первинна та вторинна профілактика мозкового інсульту, зокрема у збільшенні прихильності пацієнтів до профілактичного лікування, застосування методів з доведеною ефективністю. Рекомендації з профілактики інсульту пропонують низку порад щодо способу життя, який допомагає знизити ризик інсульту. У людей, які дотримуються цих рекомендацій, ризик розвитку мозкового інсульту є значно нижчим порівняно із тими, хто не дотримується.

В першу чергу це артеріальна гіпертонія, цукровий діабет, хвороби серця паління, зловживання алкоголем.

Так, артеріальна гіпертензія є основним і найбільш значущим фактором ризику всіх форм судинних захворювань головного мозку. Її наявність у 3-4 рази підвищує ризик розвитку мозкового інсульту. Для первинної профілактики мозкового інсульту ефективними є практично всі групи   гіпотензивних   препаратів.

Мета лікування полягає в:

- нормалізації артеріального тиску, а для цього необхідно постійно контролювати артеріальний тиск самостійно або під наглядом лікаря;

- періодичному контролі рівня цукру в крові хворим на цукровий діабет;

- проходженні 2 рази на рік профілактичного огляду у сімейного лікаря та курси профілактичного лікування амбулаторно або в стаціонарі;

Необхідно вирішити для себе, що для кожного є важливішим - здоров’я чи паління та алкоголь.

Важливою проблемою профілактики інсульту являється низький рівень бажання хворих систематично приймати ліки і відсутність бажання змінити образ життя і вилучити наявні фактори серцево-судинного ризику.

За минулий період 2014 року по м. Вознесенську і району, в порівнянні з таким же періодом 2015 року кількість інсультів в працездатному віці зросла на 18% і на 5%. Переважна кількість їх на фоні гіпертонічної хвороби, цукрового діабету і зловживання алкоголем. Запорукою вашого здоров’я являється ваше бажання бути здоровим, при допомозі ваших сімейних лікарів, які нададуть вам необхідні поради, меддопомогу, а також, при необхідності, направлять на консультацію до фахівців або на профілактичний курс лікування в стаціонар.

 

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

             Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР

Дата: 02.07.2015 / Переглядів: 913 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -