Категорія -> Житлово-комунальне господарство -> Положення про громадських інспекторів благоустрою мі...
Положення про громадських інспекторів благоустрою міста Вознесенська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчого
комітету міської ради
від 11.06.2015 № 151
I.Загальні положення
1. Це Положення розроблене відповідно до статті 41 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2007 № 7 "Про затвердження Положення про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів", «Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в місті», затвердженого рішенням міської ради від 02 червня 2008 року № 35
2. Громадський контроль у сфері благоустрою здійснюють громадські інспектори благоустрою міста Вознесенська (далі - громадські інспектори).
Громадянин, який бажає бути громадським інспектором, подає міському голові письмову заяву довільної форми. До заяви додається подання громадської організації, органу самоорганізації населення (ОСН), об’єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), що його рекомендує. В поданні надається наступна інформація: прізвище, ім’я по батькові рекомендованого представника громадського об’єднання, дата народження, адреса, телефон, електронна пошта, освіта, професійний досвід, уміння і навики громадської роботи, участь в заходах громадського об’єднання з питань благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в місті Вознесенську.
II. Організація діяльності громадських інспекторів
3. Діяльність громадських інспекторів організовує та координує Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради.
4. Громадські інспектори у своїй діяльності керуються Конституцією, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами і стандартами щодо вимог з благоустрою населених пунктів, наказами центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, «Правилами благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в місті» та цим Положенням.
III. Порядок призначення громадських інспекторів
5. Громадськими інспекторами можуть бути громадяни України, що досягли 18 років, мають досвід роботи у сфері благоустрою та пройшли співбесіду в Управлінні житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради.
Громадянин, який бажає бути громадським інспектором, подає міському голові письмову заяву довільної форми. До заяви додається подання громадської організації, органу самоорганізації населення (ОСН), об’єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), що його рекомендує. В поданні надається наступна інформація: прізвище, ім’я по батькові рекомендованого представника громадського об’єднання, дата народження, адреса, телефон, електронна пошта, освіта, професійний досвід, уміння і навики громадської роботи, участь в заходах громадського об’єднання з питань благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в місті Вознесенську.
6. Заява громадянина з відповідним поданням за резолюцією міського голови направляється до заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради для співбесіди і виявлення у претендента знань з основ законодавства з питань благоустрою населених пунктів та погодження його кандидатури.
7. Після позитивного погодження кандидатури громадського інспектора заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради доручає Управлінню житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради підготувати проект рішенням виконавчого комітету Вознесенської міської ради про призначення громадського інспектора.
8. Громадські інспектори у день їх призначення отримують посвідчення, що підтверджують їх повноваження, за зразком, який затверджується рішення виконавчого комітету. Міський голова вручає відповідне посвідчення громадському інспектору на засіданні виконавчого комітету міської ради після прийняття рішення щодо його призначення.
9. Виготовлення та заповнення посвідчення громадського інспектора забезпечує Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради. У посвідченні громадського інспектора визначається територія, у межах якої він може здійснювати свої повноваження. Посвідчення громадського інспектора видається терміном на один рік з можливістю його щорічного продовження, що здійснюється за результатами оцінки щорічного звіту громадського інспектора про виконану роботу.
10. Після призначення громадський інспектор повинен пройти інструктаж у Управлінні житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради з питань складання протоколів про правопорушення законодавства у сфері благоустрою.
IV. Координація діяльності громадських інспекторів
11. Громадські інспектори працюють у тісній взаємодії з Управлінням житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради та іншими державними органами, які здійснюють контроль за станом та утриманням об'єктів благоустрою.
Роботу громадських інспекторів координує Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради.
12. Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради:
1) надає практичну і методичну допомогу з питань здійснення громадського контролю за додержанням законодавства у сфері благоустрою та «Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в місті»;
2) координує діяльність громадських інспекторів;
3) проводить навчання, ознайомлює з новими законодавчими та нормативними документами, які регулюють здійснення громадського контролю;
4) залучає його до участі в перевірках, які збігаються з напрямком діяльності громадського інспектора;
5) узгоджує план здійснення рейдів і перевірок та реєструє направлення для громадського інспектора на проведення перевірок у відповідному журналі;
6) приймає та аналізує щоквартальні та щорічні звіти громадських інспекторів;
7) вносить подання про продовження терміну виконання функції громадського інспектора на наступний рік.
V. Права громадських інспекторів
13. Громадські інспектори мають право:
1) брати участь у проведенні спільно з працівниками Управлінням житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради, комунального підприємства «Санітарна очистка міста», рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та жителями міста Вознесенська законодавства у сфері благоустрою населених пунктів та прилеглих територій;
2) проводити перевірки, складати протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів згідно статей 152, 154 Кодексу України про адміністративні порушення і подавати їх до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Вознесенської міської ради для притягнення винних до відповідальності;
3) проводити у випадках, установлених законом, фотографування, звукозапис, відео зйомку як допоміжний засіб для попередження і розкриття порушень законодавства у сфері благоустрою населених пунктів;
4) здійснювати інші повноваження відповідно до закону.
14. Громадські інспектори зобов'язані:
1) дотримуватись вимог чинного законодавства та вимог цього Положення при проведенні рейдів та перевірок;
2) сумлінно виконувати покладені на них завдання та інформувати Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради в місті про результати рейдів та перевірок безпосередньо після їх закінчення;
3) не пізніше 15 січня наступного за звітним року подавати до Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради щорічний звіт про проведену роботу.
VII. Позбавлення повноважень громадського інспектора
15.Громадський інспектор може бути позбавлений права виконувати обов'язки з анулюванням відповідного посвідчення у разі:
1) ненадання до Управління у встановлені терміни щорічного звіту або негативної їх оцінки;
2) неналежного виконання ним обов'язків громадського інспектора;
3) вчинення громадським інспектором порушень законодавства з питань благоустрою міста Вознесенська, перевищення повноважень, а також вчинення інших протиправних дій при виконанні обов'язків громадського інспектора благоустрою населених пунктів.
16.Рішення про позбавлення права виконувати обов'язки громадського інспектора благоустрою населених пунктів з анулюванням відповідного посвідчення приймається виконавчим комітетом міської ради за відповідним поданням Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської міської ради.
Дата: 16.06.2015 / Переглядів: 1965 / Комментарії - 0 шт.