8 травня щорічно відзначається Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Це свято було засновано на честь швейцарського гуманіста, лікаря і громадського діяча Анрі Дюнана (1828-1910), який народився в цей день. Він прославився тим, що з його ініціативи в середині 19 століття почали створюватися групи добровольців, які займалися наданням допомоги пораненим бійцям.

Організацію Червоного хреста і Червоного півмісяця очолює Міжнародний Комітет. Його штаб-квартира знаходиться в Женеві. Під час військових дій цей Комітет виступає в якості посередника між воюючими сторонами, а також між територіальними підрозділами Червоного Хреста і Півмісяця.

 Представники даної організації можуть безперешкодно потрапляти на територію таборів полонених та біженців. Там вони надають допомогу постраждалим і стежать за станом людей і умовами їх утримання. МКЧХ надає захист та допомогу жертвам конфліктів: займається розшуком людей, відвідує полонених, надає продовольчу і медичну допомогу.

Діяльність МКЧХ була тричі відзначена Нобелівськими преміями світу (у 1917, 1944 і в 1963 роках).

В даний час міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця об'єднує більше 400 млн. чоловік з 175 країн світу.

Основоположними принципами Червоного Хреста є: гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність і універсальність. Вони були проголошені в ході 20-ї міжнародної конференції Червоного Хреста, яка проходила у Відні в 1965 році. Головним завданням національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця є здійснення гуманітарних програм в інтересах населення.

Товариство Червоного Хреста України є учасником Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, який сьогодні об'єднує 183 національні товариства. Український Червоний Хрест почав свою діяльність 18 квітня 1918 року в Києві. Сьогодні в його лавах понад 6,3 мільйони активістів і прихильників. Патронажна служба нараховує 3200 висококваліфікованих сестер милосердя. Товариство Червоного Хреста України реалізовує понад 40 проектів і програм по всій території України. Щорічно волонтери і співробітники цієї організації обслуговують понад 105 тисяч самотніх людей похилого віку, майже 23 тисячі інвалідів війни і праці, понад 25 тисяч учасників Великої Вітчизняної війни, понад 8 тисяч інвалідів дитинства. 28 жовтня 1992 року Президент України видав Указ про Товариство Червоного Хреста України, згідно якому воно визнається єдиним Національним Товариством Червоного Хреста, яке уповноважене надавати підтримку органам державної влади в їх діяльності в гуманітарній сфері.

В місті Вознесенську працює медико-соціальний центр Червоного Хреста, де надаються медичні послуги, працює банк одягу, пункт прокату речей по догляду за хворими, масажний кабінет, проводяться санітарно-освітні заходи, благодійні заходи.

Надається допомога за абсолютно різних умов: закупівля медикаментів, продуктів харчування, реагування на надзвичайну ситуацію, надання одягу, взуття, грошова допомога на лікування. Ці та інші напрямки здійснюються, виключно, за допомогою тих, хто підтримує гуманну діяльність Червоного Хреста. Лише за останній рік надано допомоги більше, як на 90000 грн.

 

Вознесенська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста

вул. Короленка, 5

Телефон: (05134) 4-10-53

Голова: Андрущенко Ольга Володимирівна

 

Сектор з питань охорони здоров’я Управління соціального

захисту населення Вознесенської міської ради

Дата: 07.05.2015 / Переглядів: 821 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -