Травень - пік активності кліщів!

Настають травневі свята. Ми радіємо сонцю і теплу, виїжджаємо на природу. Але там на нас уже чекають кліщі. То й що, скільки можна лякати кліщовим енцефалітом, адже, за статистикою, випадків захворювання практично немає! Ми перестали берегтися і стали безтурботними. На жаль, це може обернутися великою бідою. Нині енцефаліт — не найстрашніше, що може принести нам маленький кліщ. Виявляється, кліщі є переносниками тяжкої хвороби, про яку мало хто знає.

Її назва — бореліоз, це інфекційне захворювання, яке передається спірохетами. Сумна аналогія тут не лише у назві, але й у перебігу хвороби та її важких наслідках. У місці укусу виникає первинна еритема (почервоніння). Незабаром вона проходить, та якщо людина не лікувалася, розвивається друга стадія хвороби, яка вражає центральну і периферичну нервову систему. Підступність спірохети в тому, що інкубаційний період хвороби — 3-4 тижні, тож у перші дні аналіз на специфічні антитіла буде негативним. До того ж хвороба — у понад 20% випадків — розвивається без появи еритеми. Тож людина дізнається про те, що інфікована, запізно.

Хвороба переходить у тяжкі форми — менінгоенцефаліт, поліневрит, артрит, міокардит, нейродегенеративні розлади з порушенням інтелектуальних функцій. Період від первинної стадії захворювання до важких уражень організму може тривати від двох місяців до півроку, причому людина навіть не підозрює, що причина — укус кліща.

Під час укусу кліщ виділяє знеболювальну речовину, тож люди часто не помічають того, що з ними сталося. Активізуються кліщі найчастіше в сонячну погоду в парках, скверах, лісах.

Фахівці радять:

-після прогулянки в лісі оглядайте себе;

- одягайтеся так, щоб тіло було максимально закрите;

- відкриті ділянки змащуйте репелентами.

Якщо виявили на собі кліща, негайно зверніться в лікарню. Практика показує: за умови своєчасного лікування ризик ускладнень зменшується в 10 разів.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань охорони здоров’я Управління соціального

захисту населення Вознесенської міської ради

Дата: 30.04.2015 / Переглядів: 845 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -