12 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою

Сьогодні в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою, який проводиться з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми /WGA /і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою /WGPA /. В даний час глаукома - одна з основних причин сліпоти та слабого зору. Кількість хворих глаукомою у світі доходить до 100 млн. осіб. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п'ятий втратив зір у зв'язку з захворюванням.

Глаукома - це захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги протікає безсимптомно, проте якщо лікування цього підступного захворювання не проводиться, то поступово звужується поле зору - пацієнт перестає помічати розташовані збоку об'єкти. Подальше пропущення лікування призводить до прогресуючого зниження зору. Причому з часом можлива втрата центрального зору аж до повної сліпоти. Зір, втрачений внаслідок глаукоми, не відновлюється. Найважливішим для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення, однак понад половини людей, які страждають від цієї хвороби, навіть не підозрюють про це. Хоча глаукома може виникнути в будь-якому віці, починаючи з народження, але поширеність захворювання значно збільшується після 40 лет. Медики рекомендують людям, що входять в так звані «групи підвищеного ризику», перевіряти зір, щонайменше, двічі на рік. Це особливо актуально для паціентов з історією сімейних захворювань глаукомою, тих, хто страждає сильною короткозорістю або далекозорістю, а також людей старше 60 років.

Спеціалісти стверджують, що діагноз глаукома - не привід впадати у відчай, панікувати і перестати радіти навколишньому світу. Адже в більшості випадків перебіг цього захворювання управляється за допомогою медикаментозного або хірургічного втручання, або ж їх комбінації. Тому своєчасне звернення до лікаря і рання діагностика допоможуть зберегти один з найдивовижніших дарів природи - зір.

Правильне харчування має суттєве значення при глаукомі. Їсти треба не рідше чотирьох разів на добу, вечеря — не пізніше, ніж за дві години до сну. М’ясо та рибу варто вживати у вареному вигляді, вибирати нежирні сорти. Дуже корисні молочні продукти, а також овочі й фрукти в будь-якому вигляді. Обмежити споживання міцного чаю, кави, спиртних напоїв. Із раціону виключити гострі, пряні, копчені, солоні продукти, які можуть викликати спрагу та призводити до порушення водного режиму. Протипоказано куріння.

Щоб призупинити темпи інвалідизації внаслідок цієї хвороби, необхідно розв’язати проблему її вчасного виявлення. Для цього кожна людина після 40 років повинна регулярно вимірювати свій внутрішньоочний тиск. За наявністю близьких родичів, які страждали на глаукому, щорічні обстеження необхідно починати з 20 років.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР

 

Дата: 12.03.2015 / Переглядів: 993 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -