Поліомієліт та його профілактика

Поліомієліт – гостра вірусна хвороба, яка характеризується ураженням нервової системи, запальними змінами слизової оболонки кишківника і носоглотки. Джерелом інфекції - є люди, хворі легкими і стертими формами захворювання. Хворіють частіше діти до 10 років. Захворювання зустрічається влітку.

Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, а також - мухами. Вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися в навколишньому середовищі, 3-4 місяці у воді, до 6 місяців з фекаліями у грунті.

Клінічні прояви поліомієліту різноманітні. У понад 90% інфікованих осіб інфекція є безсимптомною, у 4-8% – захворювання перебігає в абортивній формі, без рухових порушень. Абортивна форма поліомієліту може проявлятися у вигляді гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, у 1% хворих розвивається серозний менінгіт.

Інкубаційний період складає від 2-35 днів (частіше 5-12 днів). Розрізняють 2 основні форми: не паралітичну і паралітичну.

Необхідно негайно звернутися до лікаря при перших ознаках, а саме:

- гострий початок захворювання з загально-інфекційним синдромом (підвищення температури тіла, головний біль, біль у горлі, нежить);

- диспептичні розлади (блювання, проноси);

- розвиток гострих в’ялих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів. Частіше страждають стопи та кисті;

- парези і паралічі тощо.

Часто хворі вмирають від порушення дихання.

Основним методом профілактики захворювання є вакцинація. Вакцинація за віком проводиться дітям в 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців.

Ревакцинація проводиться в 18 місяців, 6 років, 14 років.

 

Сектор з питань охорони здоров’я Управління соціального захисту населення міської ради

Дата: 02.03.2015 / Переглядів: 827 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -