Профілактика пародонтиту

Пародонтит - запальне захворювання тканин пародонту. У ці тканини входять: ясна, кістка, періодонт (зв'язка зуба, яка його фіксує в лунці). При даному захворюванні розвивається гінгівіт з патологічною зміною більш глибоких тканин. Пародонтит може призвести до втрати кількох або всіх зубів, хвороб суглобів, порушення прикусу і навіть глухоти. До пародонтиту призводить погана гігієна, травми, бактеріальні та вірусні ураження, зміна гормонального фону, авітамінози, захворювання багатьох систем та органів. Неправильний прикус веде до хронічної травми пародонту, запалення ясен і розхитування зубів.  

Сприятливі фактори для виникнення хвороби.  Зазвичай пародонтит виникає у людей у віці 30-40 років, але він може розвинутися і у більш молодих людей на тлі зміни роботи ендокринної системи та деяких хвороб. Так, нерідко зустрічається юнацький пародонтит, пародонтит вагітних, при цукровому діабеті тощо. 

Найпоширенішою причиною залучення в патологічний процес тканин пародонту є поганий рівень гігієни, а саме тверді зубні нашарування.  Зубний камінь буває над-і під’ясневий. Саме під’ясневий не тільки травмує внутрішню поверхню зубоясневой щілини, але і затримує частинки їжі і бактеріальний наліт. Також пародонтиту сприяє нераціональне пломбування та протезування. Нависаючі края пломб і погано зацементовані або нещільно прилеглі коронки самі по собі викликають хронічну травму, запалення. Під ними накопичується наліт, який, насичуючись мінералами, перетворюється на камінь і «росте» вглиб, розсуваючи м'які тканини, руйнуючи періодонт.

 Симптоми пародонтиту :

• Запалення і кровоточивість ясен в ділянці декількох (до 3) зубів або всієї щелепи з пошкодженням зубоясневой щілини; 

• Ясна червоні і набряклі при гострому перебігу та  пастозні і темні - при хронічному; 

• Рухливість зубів; 

• Опущення ясен, оголення шийок зубів, на яких можуть бути клиновидні дефекти; 

• Неприємні відчуття при жуванні і в спокої, кровотеча з ясен, неприємний запах.

Лікування пародонтиту:

1) корекція гігієни порожнини рота;

2) видалення зубних відкладень;

3) контроль гігієни порожнини рота;

4) місцева медикаментозна протизапальна терапія;

5) загальне медикаментозне лікування;

6) санація зубів (лікування карієсу  тощо).

Профілактика пародонтиту.

Для початку слід бути уважним до будь-яких змін з боку ясен. Кровоточивість і набряк можуть бути симптомами пародонтиту. Регулярні профілактичні огляди та проведення гігієнічних процедур дозволять видаляти зубні нашарування, полірувати зуби (це потрібно для того, щоб наліт не затримувався на них), вчасно виявити нависаючі пломби і визначити розцементовані коронки та  мости в порожнині рота, їх негативний вплив на здоров'я ясен.

 

                                        Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР

Дата: 23.02.2015 / Переглядів: 1285 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -