Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
Шкідливі звички-руйнівники здоров’я!
Шкідлива звичка-це властивість поведінки людини та залежність організму, внаслідок чого людина не контролює свою поведінку , а скоріше звичка контролює її.
Алкоголь , наркотики, а також тютюн є універсальними протекторами, залежно від потреби розслабляють нервову систему, підвищують судинний тонус, дають почуття задоволення причому фальшиві.
Тютюнопаління - одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози.
Кожних 8 секунд на земній кулі помирає людина з причини тютюнопаління. Якщо відношення до тютюнопаління не зміниться, то за прогнозами експертів у 2030 році з цієї причини буде помирати понад 10 млн. чоловік.
Куріння під час вагітності збільшує ризик викиднів, знижує масу тіла новонароджених, збільшує частоту внутрішньоутробних випадків смерті плоду, є причиною гальмування фізичного і розумового розвитку новонародженої дитини.
Тютюнопаління є причиною 90% усіх випадків захворювань на рак легенів.
У 12-13 разів частіше трапляються захворювання серця: серцева недостатність, інфаркт міокарда, стенокардія,звуження судин .
Наркоманія - це одна з найважливіших соціальних трагедій.
Наркотики мають наркотичну і токсичну дію. Наркотична дія виявляється в тому , що вони роблять людину психічну, а потім фізично залежною. Токсична дія виявляється в отруйних властивостях наркотиків.
Наркоманія - це важка хвороба психіки і всього організму, яка без лікування веде до деградації особливості, повної інвалідизації і передчасної смерті.
Наркомани часто страждають на такі специфічні й інфекційні захворювання, як вірусний гепатит, стафілококовий ендокардит, сифіліс, правець, пневмонія, запалення вен (тромбофлебіт), гнійничкові й інші захворювання шкіри.
Алкоголізм - захворювання, що викликається систематичним вживанням алкогольних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, призводить до психічних і фізичних розладів та порушує соціальні стосунки особи, яка страждає цим захворюванням. Найважчою стадією є синдром фізичної залежності від алкоголю, при якому раптове припинення його вживання може викликати такі абстинентні симптоми, як тремор, страх, галюцинації або марення.
Алкоголь - наркотична отрута, що діє насамперед на нервові клітини кори головного мозку. Великі дози алкоголю чинять вплив на деякі відділи ЦНС. При ураженні центрів довгастого мозку настає порушення терморегуляції, дихання і серцевої діяльності - так званий коматозний стан. Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності ШКТ, печінки, органів дихання, нирок, статевих залоз та ін. Організм алкоголіка втрачає опірність до захворювань. Алкоголізм зумовлює стійкі порушення психіки, велике зниження працездатності, швидку стомлюваність, ослаблення пам’яті, деяку безтурботність,брехливість і схильність до конфліктів. Алкоголізм призводить до побутових і виробничих травм, аварій на транспорті, порушення правил громадської поведінки, руйнування сім’ї.
Найкращі ліки-сила волі проти цих шкідливих звичок!
Будьте здорові!
Сектор з питань охорони здоров’я УСЗН ВМР
Дата: 11.02.2015 / Переглядів: 2881 / Комментарії - 2 шт.
Насправді не тільки тютюнопаління, алкоголізм і тютюнопаління є небезпечними для нашого життя. Слід викорінювати навіть дрібні побутові залежності. Цікаво про це - на сторінках психологічного журналу "Експеримент" (№8)