Категорія -> Охорона здоров'я -> Новини медицини
Будьте уважні і обережні!
Цього року на кожному кроці можна почути чи прочитати фразу: «повертайтеся живими, ми молимось за вас». Ми всією країною переживаємо за тих, хто ціною власного життя захищає нашу надію на краще життя. Та нажаль, такі явища, як війна, голод та хвороби , забирають дуже багато людських життів.
Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД. На її рахунку все більше і більше забраних життів, і це переважно люди працездатного віку 24-49 років.
Що ж стосується нашої країни, то Україна займає одне з перших місць серед європейських держав за темпами поширення вірусу імунодефіциту людини.
В Україні ВІЛ інфікованих людей налічується більше 150 тис. людей, з них 15%-діти. І щомісяця це число збільшується на одну тисячу. ВІЛ-інфекція реєструється в усіх районах нашої області. Найвищі показники захворюваності відмічений в м. Миколаєві, Жовтневому, Вознесенському районі та містах Южноукраїнську та Вознесенську. Зараз на обліку в області перебуває 7515 інфікованих ВІЛ, в тому числі 947 хворих на СНІД.
Місто Вознесенськ та Вознесенський район продовжують займати лідируючі місця в області за поширеністю та рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію. За 9 місяців поточного року на обліку перебуває по м. Вознесенську 313 осіб з них 25 хворих на СНІД. У Вознесенському районі відповідно перебуває на обліку 220 осіб з них 19 хворих на СНІД.
Масштаб епідемії, її цинічність і підступність, досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини.
Вчені сподівалися швидко приборкати хвилю цієї хвороби, так як шляхи розповсюдження цього вірусу були встановлені цілком виразно вже в 1985-му році – в переважній кількості через кров та незахищені статеві контакти, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, так як вона в першу чергу торкнулася людей з не традиційною сексуальною орієнтацією, людей які займаються проституцією і середовища наркозалежних, але її швидкість і її маневреність поставили під сумнів цю легковажну надію.
На сьогодні інфікуватися може будь-яка людина не залежно від соціального статусу та рівня доходів. В зоні особливого ризику люди, що практикують незахищені статеві контакти, особливо коли партнери часто змінюються і в більшості своїй це, нажаль, молодь.
ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету. Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром набутого імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань.
Коли людина заражається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре впродовж багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливою для багатьох інфекційних хвороб.
Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ.
Тестування на ВІЛ супроводжується перед- та після-тестовим консультуванням, є безкоштовним та може бути анонімним. Перевірити себе на ВІЛ за допомогою швидкого тесту можна у кабінеті «Довіра» Вознесенської ЦРЛ чи у сімейній амбулаторії. Соціальний чи медичний працівник допоможе вам з’ясувати можливі ризики, роз’яснить результати тестування, разом з вами спланує стратегію подальших кроків, як що тест на ВІЛ буде позитивним.
Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів – три – шість місяців після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу. Цей період після зараження і до появи антитіл до ВІЛ у крові називається “періодом вікна”, але людина вже може інфікувати інших.
Вчасна діагностика ВІЛ, стану імунітету людини та кількості вірусного навантаження у крові, дозволяє на ранньому етапі визначити стадію захворювання та призначити відповідну профілактику чи лікування (АРТ - терапію), що не дозволить хворобі розвиватися та знижувати якість вашого життя.
Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області. В цей день - Всесвітній день боротьби зі СНІДом ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи. Ми також сподіваємося, що одного разу можна буде сказати - зі СНІДом покінчено! Висловлюємо почуття глибокого співчуття всім, хто втратив своїх близьких і друзів від цієї віроломної хвороби. Бажаємо підбадьорення і надії всім, хто переносить цю хворобу на собі - залишатися в живих! Життя не відвернулося від Вас, воно лише нагадало про себе ...
Психолог кабінету «Довіра» КУ «Вознесенська ЦРЛ» Задорожня Вікторія
Дата: 27.11.2014 / Переглядів: 993 / Комментарії - 0 шт.