1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом та День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Уперше Всесвітній день боротьби зі СНІД відзначався 1 грудня 1988 року, коли на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Тоді вперше обговорювали нове на той час смертельне захворювання. А перші випадки дивної хвороби, яка цілком позбавляє людину імунітету й призводить до смерті, вчені виявили 1980 року в Америці. Чума 21-го століття, як часто сьогодні називають СНІД, була офіційно відкрита 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань Сполучених Штатів Америки. Синдром набутого імунодефіциту в останні десятиліття поширюється зі швидкістю епідемії.

У 1996 році ООН створила союз шести всесвітніх організацій, який названо ЮНЕЙДС – Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу. Наразі ЮНЕЙДС об’єднує зусилля і ресурси десяти установ системи ООН в здійсненні заходів у відповідь на СНІД, щоб допомогти всьому світу попередити появу нових ВІЛ-інфекцій, забезпечити догляд за людьми, що живуть з ВІЛ, та пом’якшити дію епідемії.

ЮНЕЙДС підтримує довгострокові глобальні проекти з профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу; допомагає боротьбі за права людини незалежно від ВІЛ-статусу, здійснює допомогу країнам у всьому світі за допомогою проведення навчання заходам профілактики, підтримки досліджень з питань ВІЛ/СНІД і роботи з програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ/СНІД.

Сьогодні зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику поширення захворювання. Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом — Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

Головною метою акцій, які проходитимуть в Україні до дня боротьби зі СНІДом є об'єднання і розуміння, формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, подолання стигми і дискримінації стосовно тих, хто живе з ВІЛ/СНІДом. Також є прагнення привернути увагу молоді, поінформувати громадськість про шляхи передачі ВІЛ і наголосити на необхідності проходження тестування.

Тестування на ВІЛ/СНІД можна пройти безкоштовно в кабінеті «Довіра» Комунальної установи «Вознесенська центральна районна лікарня» щодня з 8:00 до 12:00 год., крім вихідних.

01 грудня о 17.00 годині в міському Будинку культури відбудеться Акція "Врятуй життя!. Запрошуємо молодь міста!

 

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

 

Сектор з питань охорони здоров’я

Управління соціального захисту населення

Вознесенської міської ради

Дата: 26.11.2014 / Переглядів: 1809 / Комментарії - 1 шт.

Iм'я -